Spójnia Stargard - AZS Politechnika Poznańska 79:66. To drugie ligowe zwycięstwo Spójni

Jerzy Koszuta rzucił 7 punktów, miał 8 zbiórek i 2 bloki
Jerzy Koszuta rzucił 7 punktów, miał 8 zbiórek i 2 bloki Tadeusz Surma
Koszykarze Spójni Stargard byli lepsi w meczu dwóch najsłabszych zespołów I ligi. Pokonali poznański AZS różnicą trzynastu punktów.

Spotkanie w Stargardzie ostatniej w tabeli I ligi Spójni z przedostatnim AZS Politechnika Poznańska dobrze rozpoczęli gospodarze. Wyszli na prowadzenie 8:0 i w pierwszej kwarcie pozostało im utrzymywać taką przewagę. To się powiodło, bo rywale nie grali skutecznie. Po dziesięciu minutach stargardzki zespół wygrywał różnicą jedenastu punktów.

W drugiej kwarcie gospodarze postanowili przycisnąć rywali i uzyskać większą przewagę. Agresywna obrona na całym boisku wybijała z rytmu gości. Spójnia po dwóch trójkach i dwupunktowej akcji w 14 minucie wygrywała 31:14. W dzisiejszym meczu mocną bronią podopiecznych trenera Czesława Kurkiańca były trzypunktowe rzuty. Po kolejnym takim trafieniu Tomasza Ejsmonta, w 15 minucie było 36:16. Spójnia wygrywała później 39:19 i 44:25 i wtedy przestała trafiać, a goście kilka razy rzucili celnie. To sprawiło, że po dwudziestu minutach było 44:31.

W trzeciej kwarcie najpierw gospodarze powiększyli przewagę o kilka punktów, ale rywale po chwili też zaczęli trochę skuteczniej grać. W 27 minucie Spójnia wygrywała 52:39 i wtedy w dwóch akcjach Adrian Suliński rzucił pięć punktów gwarantując stargardzkiemu zespołowi prowadzenie 57:39. Po chwili przewaga powiększyła się jeszcze o dwa punkty, ale wtedy goście przejęli inicjatywę i zdobyli kolejne osiem punktów i po trzydziestu minutach było 59:47.

Na początku czwartej kwarty trafili goście i przegrywali dziesięcioma punktami. W odpowiedzi trójki trafili Marcin Stokłosa i Michał Kwiatkowski i znowu gospodarze mogli trochę odetchnąć. W tym momencie Spójnia miała już dziesięć celnych rzutów trzypunktowych, na osiemnaście prób. W 35 minucie wygrywała 71:55. Później gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i jeśli rywale trafili, oni odpowiadali tym samym. Spójnia wygrała drugie spotkanie w tym sezonie i zrównała się punktami z dzisiejszym przeciwnikiem.

Spójnia Stargard - AZS Politechnika Poznańska 79:66 (23:12, 21:19, 15:16, 20:19)
Spójnia: Suliński 18 (trzy razy za 3 pkt, Stokłosa 13 (3), Bodych 12, Kwiatkowski 8 (2), Grudziński 7, Koszuta 7, Ejsmont 6 (2), Pytyś 6, Soczewski 2