Spójnia Stargard - AZS Kutno 79:80. Koniec sezonu Spójni

Adam Parzych rzucił 4 punkty
Adam Parzych rzucił 4 punkty Tadeusz Surma
Koszykarze pierwszoligowej Spójni Stargard przegrali trzeci mecz z AZS Kutno i odpadli z play off.

W pierwszych dwóch meczach w Kutnie już po dwóch kwartach sytuacja była taka, że stargardzki zespół miał małe szanse na zwycięstwo. Później AZS kontrolował sytuację i pewnie zwyciężał. Tym razem tak nie było. Pierwsze 20 minut dzisiejszego spotkania w Stargardzie to dość wyrównana gra. Goście wprawdzie potrafili odskoczyć na 8 punktów, ale walecznie grający koszykarze Spójni potrafili pozostać w grze. Mogło być lepiej, gdyni nie trzypunktowe trafienia gości. To była ich mocna broń, podobnie jak w dwóch pierwszych meczach. W połowie dzisiejszego spotkania gospodarze przegrywali różnicą 6 punktów.

W trzeciej kwarcie Spójnia odrobiła straty. Po skutecznym kontrataku i trafieniu Tomasza Stępnia oraz celnym rzucie Arkadiusza Soczewskiego na tablicy wyników pojawił się remis 50:50. Goście dalej jednak trafiali z dystansu. Po trzech kwartach mieli już dziewięć trójek, a gracze Spójni tylko dwie. Goście rzucali za 3 punkty mając 60 procent skuteczności. Po trzydziestu minutach goście wygrywali 62:56.
W czwartej kwarcie koszykarze AZS ponownie odskoczyli na 8 punktów i ponownie stargardzki zespół odrobił straty. Po akcjach Stępnia i Ratajczaka w 37 minucie był remis 73:73. Spójnia grała skutecznie, a rywale przestali trafiać z dystansu. Wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce spotkania. Filip Dylik mógł przy remisie wyprowadzić Spójnię na prowadzenie, ale jego rzut za 3 punkty był niecelny. W odpowiedzi goście trafili trójkę, po chwil igospodarze ponownie spudłowali, a rywale dorzucili 2 punkty i na niespełna minutę przed końcem wygrywali 80:75. Spójnia zniwelowała straty do punktu i po dwóch niecelnych osobistych gości w ostatniej akcji przegrywała tylko punktem. W decydującej akcji Spójnia się pogubiła i Tomasz Stępień rzucał na siłę z większej odległości i spudłował. Goście wygrali i awansowali do drugiej rundy play off. Spójnia w tej sytuacji ma koniec rozgrywek.

Spójnia Stargard - AZS Kutno 79:80 (19:23, 19:21, 18:18, 23:18)
Spójnia: Ratajczak 24, Stępień 13, Soczewski 10, Michalski 8, Pabian 7, Parzych 4, Trepka 4, Szczepaniak 4, Wróblewski 3, Dylik 2, Kasprzak