Spójnia dostała lekcję basketu we Wrocławiu

(psw)
Podopieczni trenera Czesława Kurkiańca (w środku) rozegrali we Wrocławiu słaby mecz. Sebastian Wołosz/archiwum
Aż 61:105 przegrała Spójnia Stargard z WKK Wrocław. To 17. porażka stargardzian w tym sezonie.

To kolejne starcie Spójni, w którym tylko dwoje zawodników osiągnęło przyzwoitą dyspozycję. Standardowo byli to Adrian Suliński i Karol Pytyś. Pierwszy zanotował 15 punktów, a drugi 20 oraz 9 zbiórek. Reszta zespołu nie okazała wsparcia, a stargardzianie otrzymali srogą lekcję gry w koszykówkę od beniaminka z Wrocławia.

W pierwszej kwarcie tylko Łukasz Kwiatkowski (8 pkt) zasługiwał na uznanie. Jednak przez resztę spotkania do kosza już nie trafił. W kolejnej ćwiartce stargardzianie kontynuowali swój koncert nieskuteczności. Do przerwy Spójnia przegrywała aż 29:58.

WKK Wrocław całkowicie kontrolowało przebieg drugiej połowy. Gracze Spójni nie trafili żadnego z 11 rzutów z dystansu. Gospodarze wygrali mecz wysoką skutecznością. Trafili 40 z 70 rzutów, podczas gdy goście na punkty zamienili tylko 26 z 62 prób. Z taką grą biało-bordowych o utrzymanie będzie naprawdę trudno.

WKK Wrocław - Spójnia Stargard 105:61 (32:15, 26:14, 25:14, 22:18)
Spójnia: Pytyś 20, Suliński 15, Ejsmont 8, Łukasz Kwiatkowski 8, Soczewski 6, Berdzik 2, Michał Kwiatkowski 2, Kasprzak 0, Stokłosa 0, Wróblewski 0.