MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spięcie w sprawie walki ze skutkami wirusa regionie. Marszałek zdumiony

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Mieczysław Jurek, szef Solidarności w regionie (drugi od prawej)
Mieczysław Jurek, szef Solidarności w regionie (drugi od prawej)
Pracodawcy i związkowcy jednym głosem: - Jesteśmy zaniepokojeni aktualnym stanem dialogu społecznego w kontekście epidemii. Apelujemy do marszałka województwa o aktywny dialog w trudnej dla regionu sytuacji.

Według "Solidarności" i przedsiębiorców ze Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego władze województwa za słabo angażują się w pomoc mieszkańcom, których dotknęły skutki pandemii.

Jeden z zarzutów dotyczy braku aktywności w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. Zadaniem WRDS jest wypracowywanie kompromisowych działań na rzecz regionu.

- Województwo powinno być przygotowane na kolejny wzrost liczby zakażonych po wakacjach, nie możemy pozwolić na bierne oczekiwanie – apelował dzisiaj Mieczysław Jurek, szef Solidarności w regionie.

- Jako Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego jesteśmy zaniepokojeni aktualnym stanem dialogu społecznego w świetle panującej epidemii. Na posiedzeniu zabrakło przedstawicieli samorządu, dlatego apelujemy do marszałka o aktywny dialog w tak ważnej i trudnej dla naszego regionu sytuacji - mówiła Anna Kornacka, prezes ZPPZ.

Władze województwa odpierają zarzuty przypominając, że na spotkaniu byli urzędnicy marszałka (m.in. dyrektor generalny, dyrektorzy kilku wydziałów), a samorząd województwa uruchomił Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy, w tym m.in. pożyczki dla przedsiębiorców.

- Z wielkim zdumieniem przyjąłem zarzuty o braku zaangażowania w rozmowy w ramach WRDS w sprawie skutków pandemii dla gospodarki regionu - komentuje Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. - Pani Anna Kornacka nie zgłaszała tematów, które bezpośrednio dotyczyły działań Samorządu Województwa. Niezależnie od tego przekazaliśmy pakiet informacji wszystkim członkom WRDS. Dyrektor Generalny Urzędu Marszałkowskiego Pan Przemysław Włosek był gotowy do pełnej dyskusji, do której nie został dopuszczony. Na szczęście o naszych działaniach w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego wiedzą przedsiębiorcy. Powiatowe Urzędy Pracy przyjęły 6 tysięcy wniosków na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników. PUPy deklarują wykorzystanie pełnej kwoty 64 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Blisko 150 przedsiębiorców zgłosiło się również po uruchomione przez nas pożyczki płynnościowe, a pierwsze środki już wypłaciliśmy.

zobacz też:

zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński