MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Restauratorzy w Szczecinie nie planują podwyżek. Jak mówią - najważniejsze to odbudować zaufanie gości

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Restauracje w Szczecinie otwarte. W menu ceny się nie zmienią - zapowiadają restauratorzy
Restauracje w Szczecinie otwarte. W menu ceny się nie zmienią - zapowiadają restauratorzy Andrzej Szkocki
Podwyżki cen dań i napojów serwowanych w szczecińskich lokalach gastronomicznych to tylko spekulacje. Restauratorzy na razie nie planują zmiany cen. Jak mówią - najważniejsze to odbudować zaufanie gości.

Od poniedziałku lokale gastronomiczne zaczęły wracać do życia. Goście znów mogą zamawiać posiłki do stolików i jeść na miejscu. Wszystko to na nowych zasadach, które dotyczą m.in. dodatkowej dezynfekcji stolików oraz tac, a także zachowania odpowiedniej odległości między stolikami oraz noszenie masek, przyłbic i rękawiczek przez personel.

Właśnie te zmiany były początkiem spekulacji o podwyżkach cen w menu. - Mniej gości na sali, więcej kosztów na środki bezpieczeństwa, równa się wyższe ceny dań - komentuje Małgorzata, internautka. - Teraz to dopiero zaczną się kłopoty restauratorów.

W sieci nie brak podobnych opinii. Te jednak obalają szczecińscy restauratorzy.

CZYTAJ TEŻ:

Ulgi dla szczecińskich restauratorów w powodu pandemii koronawirusa

- Uważam, że najważniejsza dla nas jest sama możliwość powrotu na rynek - mówi Michał Chaszkowski-Jakubów, właściciel kawiarni. - Nie ma sensu tworzenia dodatkowej bariery pomiędzy lokalem a gościem w postaci wyższej ceny, w momencie kiedy trzeba skupić się na odbudowie wspólnego zaufania. Ewentualne podniesienie cen w niektórych punktach może wynikać z zaostrzonych standardów sanitarnych. Osobiście nie widzę w tym nic niestosownego, bo to kosztowne kwestie. Jednak my sami nie zamierzamy tego robić w naszej kawiarni.

Wszystko wskazuje na to, że wspomniana odbudowa zaufania może okazać się kluczowa dla dalszej obecności wielu lokali na rynku. Mimo tego, że społeczeństwo entuzjastycznie przyjęło informację o wznowieniu działalności branży gastronomicznej, to w poniedziałek sale oraz ogródki nie były oblegane przez gości. Ci pojawiali się bardziej z ciekawości, niż z potrzeby.

Restauratorzy starają się być jednak wyrozumiali. - Na sali musieliśmy ograniczyć liczbę miejsc, ale ceny pozostały niezmienne - mówi Eleonora Pełechaty, właścicielka pizzerii. - Chcemy podejść do naszych gości z należytym szacunkiem, bo rozumiemy, że wiele osób też było w trudnej sytuacji i nie pracowało przez ostatnie tygodnie. Pierwsze osoby odwiedziły nas w poniedziałek już o g. 12, więc myślę, że za nami tęsknili. My za nimi na pewno! Zobaczymy jak będzie się to układać w kolejnych dniach, ale jestem pozytywnie nastawiona.

ZOBACZ TEŻ:

Goście zwracają również uwagę na kwestie wygody. Według nowych wytycznych przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 metra i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami.

Restauratorzy zapewniają jednak, że lokale są już odpowiednio przygotowane i nie powinno to wpłynąć ani na wygodę, ani cenę.

- Nasze restauracje nie zmieniają cen dań mimo wzrostu kosztów prowadzenia działalności i ograniczenia liczby miejsc w lokalach - komentuje sprawę Mariusz Łuszczewski, restaurator. - Traktujemy ten etap jako etap tymczasowy i mamy nadzieję, że mimo wszystko sytuacja w Polsce niedługo ulegnie znacznej poprawie i pożegnamy kolejne obostrzenia. W związku z tym zapewniam, że ceny w naszych menu pozostają niezmienione. Podobnie jak jakość z jakiej słyną nasze restauracje.

ZOBACZ TEŻ:

Rząd ogłosił trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku, 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Podwyższony zostanie również limit pasażerów w transporcie publicznym. Sprawdź, jakie zasady będą obowiązywały od 18 maja.Przejdź dalej i zobacz nowe zasady --->

Nowe zasady w restauracji i u fryzjera. Sprawdź, co się zmie...

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński