Skuteczna gonitwa gości. Futsal Szczecin z drugą porażką z rzędu [ZDJĘCIA]

Bartosz Sobinek strzelił gola na zamknięcie pojedynku.
Bartosz Sobinek strzelił gola na zamknięcie pojedynku. Andrzej Szkoki
Od dwóch porażek zaczęli granie w nowym roku zawodnicy Futsal Szczecin. Tydzień temu odpadli z Pucharu Polski, a teraz ulegli 3:4 Dragon Bojano w ramach I ligi.

Porażkę w Pucharze Polski z Red Dragons Pniewy (4:5) można jeszcze zrzucić na pierwszy mecz po przerwie, ekstraklasowego rywala i skład oparty niemal wyłącznie na zagranicznych zawodnikach. W meczu ligowym z Dragon Bojano było już inaczej.

Trener Roman Smirnov mógł już skorzystać z Radosława Janukiewicza w bramce, a w polu zagrali Mateusz Gepert, Bartosz Sobinek, Daniel Maćkiewicz czy Łukasz Kubicki. Wynik otworzył już w 1. minucie Dmytro Rybitskyi. Po kwadransie szczecinianie prowadzili już 2:0. Tym razem do siatki trafił Mateusz Gepert. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, ale goście przeprowadzili bardzo skuteczną gonitwę. Ich pozycja w tabeli również ich do tego zobowiązywała, bowiem przewaga Dragon nad strefą spadkową była znikoma.

Jeszcze do przerwy, po golach Pawła Brzuzego i Karima Madaniego, był remis 2:2. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do gości, którzy poszli za ciosem. Zdobyli dwa kolejne gole i mocno zasmucili kibiców w hali przy ul. Twardowskiego. Tego dnia Futsal Szczecin stać było już tylko na jedną bramkę. Rozmiary porażki w ostatnich sekundach zmniejszył Bartosz Sobinek.

Po tym meczu Futsal Szczecin zajmuje 5. miejsce w I lidze, ale ma jeszcze mecz zaległy z jesieni do rozegrania.

Futsal Szczecin - LZS Dragon Bojano 3:4 (2:2)
Bramki: Rybitskyi (1), Gepert (14), Sobinek (40) - Brzuzy (16), Madani 2 (19, 33), Piór (26).
Futsal: Janukiewicz - Maćkiewicz, Rybitskyi, Sobinek, Kubicki, Kęmpiński, Bakishau, Krutin Kolesnyk, Kushnir, Gepert, Krzywicki.

Pozostałe wyniki 12. kolejki gr. północnej I ligi: Wenecja Pułtusk - AZS UG Gdańsk 3:2, Bonito Helios Białystok - LSSS Lębork 4:1, Red Devils Chojnice - TAF Toruń 6:1, Futsal Świecie - Futbalo Białystok 5:1, KS Gniezno - KKF Konin 5:4.