Siódma porażka Wilków Morskich. Tym razem przegrali z beniaminkiem

(an)
Paweł Kikowski (z piłką) był drugim najskuteczniejszym graczem Wilków w meczu w Kutnie. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie Szczecin przegrały z Polfarmeksem Kutno 65:70. W szczecińskiej ekipie zabrakło kontuzjowanego Trevora Releforda. Najwięcej punktów zdobył Mike Rosario.

Wynik meczu celną trójką otworzył Mike Rosario, ale goście po chwili odpowiedzieli tym samym. I wynik spotkania oscylował wokół remisu. Po stronie gospodarzy punktował głównie Kwamain Mitchell. W Wilkach w pierwszej kwarcie nie było wyraźnego lidera, punkty zdobywało kilku zawodników. Mimo wyrównanej gry, pierwsza odsłona zakończyła się niewielką przewagą Polfarmeksu 21:17.

W drugiej kwarcie kutnianie trafili m.in. dwa rzuty za 3 punkty i odjechali gościom na jedenaście punktów. Szczecinianie próbowali gonić wynik, ale przeszkadzał im w tym brak skuteczności. Do przerwy tablica wyników wskazywała rezultat 36:27.

Po zmianie stron gospodarze nadal utrzymywali kilkunastopunktową przewagę, a przyjezdni starali się odrabiać straty. Jednak to Polfarmex wrzucił piąty bieg, a szczecinianie nie mogli powstrzymać lidera rywali, Mitchella. Sytuacja zmieniła się w ostatnich dziesięciu minutach, gdy nasi koszykarze ruszyli w pogoń za zwycięstwem. Sukcesywnie niwelowali przewagę gospodarzy i - na dwie minuty przed końcem - przegrywali tylko 61:65. Jednak na odwrócenie losów meczu nie starczyło już sił.

Szczecinianie ponieśli siódmą porażkę w tym sezonie. W następnej kolejce zagrają z Polskim Cukrem Toruń.

Polfarmex Kutno - Wilki Morskie Szczecin 70:65 (21:17, 15:10, 23:14, 11:24)
Wilki: Rosario 21, Kikowski 14, Bojko 6, Kowalenko 6, Flieger 4, Majcherek 4, Nowacki 4, Harris 4, Gregory 2, Mazur, Pytyś.