Sandra Spa Pogoń Szczecin nadal lubi grać w Mielcu

Drużyna Sandra Spa Pogoń Szczecin po meczu w Mielcu.
Drużyna Sandra Spa Pogoń Szczecin po meczu w Mielcu. Sandra Spa Pogoń Facebook
Pogoń wygrywała w Mielcu występując w ekstraklasie, a teraz udanie zakończyła mecz w I lidze piłkarzy ręcznych. Na sukces szczecinianie zapracowali głównie w końcówce spotkania.

Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała wyjazdowy mecz ze StaląMielec w 15. kolejce sezonu 30:28 (16:13). Portowcy byli częściej na prowadzeniu, bo np. w I połowie Stal prowadziła 1:0 ii 13:12. Goście udanym finiszem wypracowali sobie przewagę na długą przerwę.

Druga połowa znów zacięta. W 51. minucie Stal miała dwie bramki zaliczki (27:25), ale wtedy szczecinianie zdobyli 3 bramki z rzędu. Mogli 4, ale zmarnowali rzut karny. Gospodarze też mieli karnego i również zmarnowali taką okazję, więc Pogoń dorzuciła dwie kolejne bramki i trzy minuty przed końcem, miała zaliczkę. Nie dała sobie jej odebrać.

Najskuteczniejsi w Pogoni byli Filip Wrzesiński (7) i Jakub Polok (6).

Po I rundziie rozgrywek Pogoń jest na 4. miejscu (25 punktów). Prowadzi Śląsk Wrocław (42, komplet wygranych). W najbliższy weekend początek rundy rewanżowej. Pogoń miała grać w Łodzi, ale mecz przełożono na marzec. Kolejny występ naszej siódemki - 3 lutego, gdy Pogoń podejmie Stal Gorzów.

II liga piłkarzy ręcznych

PGE KPR Gryfino przegrał z Jedynką Morąg 31:39 (18:19) w 11. kolejce II ligi mężczyzn. KPR: Jeziorny, Cyran- Gackowski 7, Baliński 5, Skrzypkowiak 4, Witkowski 4, Kostrzewa 3, Klemens 3, Telenga 2, Janczyk 2, Blejsz 1, Fedeńczak.