Ruszyła przebudowa Międzyodrza w Szczecinie. Kierowców czekają zmiany i utrudnienia [ZDJĘCIA, MAPY]

OPRAC.:
Paula Dąbrowska
Paula Dąbrowska
Kolejny etap przebudowy Międzyodrza
Kolejny etap przebudowy Międzyodrza AS
Wykonawców czeka ogromne wyzwanie logistyczne, a dokładnie kolejny etap robót związany z przebudową układu drogowego na Międzyodrzu. Na kierowców będą czekać spore utrudnienia...

Przebudowa Międzyodrza - krótko o planach

Od poniedziałku (26 września), przez dwa tygodnie rozpoczną się prace związane z przebudową układu drogowego w rejonie ulicy Energetyków. Wykonywanie pracy jest uzależnione od pogody. Planowane jest układanie na jezdniach warstwy ścieralnej nawierzchni, a praca ma być wykonywana etapami. Etapowanie obejmie zamykanie dla ruchu ulic Energetyków, Zbożowej, Władysława IV, Celnej, Św. Floriana, Bulwaru Gdańskiego i Śląskiego, Bytomskiej. Tam, gdzie to będzie konieczne, zachowany zostanie dojazd do firm. Może występować również ręczne kierowanie ruchem. Komunikacja miejska kursować będzie bez zmian.

Roboty na Międzyodrzu - harmonogram

26-28.09.2022 – prace prowadzone będą na ulicy Energetyków w rejonie ronda. Nastąpi tymczasowe zamknięcie ronda na ulicy Energetyków. Prace mają być prowadzone w godzinach nocnych. Ruch pojazdów będzie odbywać się na wprost dla obu kierunków oraz w prawo na ul. Św. Floriana dla pojazdów jadących w kierunku centrum Szczecina. Może wystąpić ręczne kierowanie ruchem.

Roboty na rondzie będą prowadzone w trzech etapach:

  • Etap I – prace polegać będą na wykonaniu nawierzchni bitumicznej na wyspach przy skrzyżowaniu ulic Energetyków i Świętego Floriana.
  • Etap II – prace polegać będą na wykonaniu nawierzchni bitumicznej na pasie wewnętrznym. Ruch zostanie poprowadzony pasem zewnętrznym.
  • Etap III – prace polegać będą na wykonaniu nawierzchni bitumicznej na pasie zewnętrznym. Ruch zostanie poprowadzony pasem wewnętrznym.
Kolejny etap przebudowy Międzyodrza
Kolejny etap przebudowy Międzyodrza AS

29-30.09.2022 – prace prowadzone będą w rejonie nowego ronda przy ulicy Zbożowej i Władysława IV i parkingu. Nastąpi całkowite zamknięcie ulicy. Objazd zostanie wytyczony przez ul. Spichrzową.

29-30.09.2022 w godzinach od 23:50 do 5:00 wykonywany będzie demontaż rozjazdów nakładkowych na torowisku tramwajowym. Tym samym przywrócony zostanie docelowy ruch tramwajowy na ul. Energetyków.

1.10-3.10.2022 w godzinach od 3:00 rano do 4:00 rano prace prowadzone będą wzdłuż ulicy Energetyków. Ulica Energetyków zostanie wyłączona z użytkowania dla samochodów osobowych. Zachowany zostanie ruch pojazdów komunikacji miejskiej, możliwy będzie również dojazd do podmiotów znajdujących się w rejonie sąsiadującym z ulicami objętymi robotami. Zalecany objazd zostanie wytyczony ciągiem – al. Niepodległości, Placem Żołnierza oraz Trasą Zamkową.

Prace wzdłuż ul. Energetyków prowadzone będą w dwóch etapach:

  • Etap I - prace będą wykonywane na jezdni wjazdowej do centrum, na odcinku od Mostu Długiego do skrzyżowania z ul. Kanał Parnicki. Ruch dojazdowy dla podmiotów znajdujących się w rejonie inwestycji będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni wyjazdowej z centrum. Na obu wlotach Mostu Długiego, w rejonie Ronda Portowców oraz na zakończeniu robót tj. skrzyżowaniu ulic Gdańskiej/Kanał Parnicki zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem przez osoby do tego uprawnione. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego/Nabrzeże Wieleckie zostanie wyłączona. Dojazd do ulicy Władysława IV będzie odbywał się poprzez objazd ulicami Świętego Floriana/Bulwar Gdański.
  • Etap II – prace będą wykonywane na jezdni wyjazdowej z centrum, na odcinku od Mostu Długiego do skrzyżowania z ul. Kanał Parnicki. Ruch dojazdowy dla podmiotów znajdujących się w rejonie inwestycji będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni wjazdowej do centrum. Na obu wlotach Mostu Długiego, w rejonie Ronda Portowców, przy zjeździe z ul. Energetyków na ul. Władysława IV oraz na zakończeniu robót tj. skrzyżowaniu ulic Gdańskiej/Kanał Parnicki zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem przez osoby do tego uprawnione. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego/Nabrzeże Wieleckie zostanie wyłączona. Dojazd do ulicy Bulwar Gdański/Celnej będzie odbywał się poprzez objazd ulicą Władysława IV.

3-4.10.2022 – prace prowadzone będą na ulicy Celnej, Bytomskiej, i Władysława IV. Nastąpi całkowite zamknięcie ulic.

5.10.2022 – prace prowadzone będą na ulicy Bulwar Śląski i Gdański. Nastąpi całkowite zamknięcie ulic.

6.10.2022 – prace prowadzone będą na ulicy Św. Floriana. Nastąpi całkowite zamknięcie ulicy.

Kolejny etap przebudowy Międzyodrza
Kolejny etap przebudowy Międzyodrza AS

Remont Międzyodrza - o inwestycji

Całość obejmuje przebudowę nie tylko ulicę Energetyków, ale również ul. Władysława IV, niektóre ulice dojazdowe do portu (m.in Spichrzowa, Celna czy Bulwar Śląski), chodniki, drogi rowetowe. Zostanie również zamontowane oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. Ma również powstać parking park&ride niedaleko Trasy Zamkowej.

Koszt prac - ponad 76 mln zł brutto.

Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

Kolejny etap przebudowy Międzyodrza

Ruszyła przebudowa Międzyodrza w Szczecinie. Kierowców czeka...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak kupić używany samochód i nie dać się oszukać? Zobacz 3 sposoby NA

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
a nie da się kłaść tego asfaltu bezszwowo ?
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie