Ruch Radzionków - Pogoń Szczecin 2:0. Portowcy na dnie

slav
Piłkarze Pogoni Szczecin ze Śląska wrócą na tarczy.
Piłkarze Pogoni Szczecin ze Śląska wrócą na tarczy. Fot. Archiwum
Kolejna porażka Pogoni Szczecin. Awans do ekstraklasy stał się mrzonką, a widmo spadku do II ligi coraz realniejsze.

Pierwszą część meczu podzielić można na trzy części. W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrych okazji do strzelenia bramek. Kolejne piętnaście minut to doskonała gra Ruchu, który miał kilka okazji aby pokonać Janukiewicza. Ostatni kwadrans należał jednak do Pogoni.

Od początku drugiej części spotkania Portowcy ruszyli na gospodarzy z animuszem. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał m.in. Ława. Jego strzał minął jednak bramkę rywali. W 60 minucie doszło do zdarzenia, które zdecydowało o dalszej grze obu drużyn. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bojarski. Trzy minuty później było już 1:0. Szymura głową pakuje piłkę do bramki Janukiewicza. W 77 minucie Suker wykorzystuje sytuację sam na sam z Janukiewiczem i gospodarze prowadzą już 2:0. Ten sam zawodnik 6 minut później mógł zdobyć trzeciego gola dla Ruchu, jednak w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował.

Ruch Radzionków - Pogoń Szczecin 2:0