Remis Olimpii Szczecin na koniec I rundy ekstraklasy

Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin.
Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin. Andrzej Szkocki
Olimpia Szczecin zremisowała 2:2 wyjazdowe spotkanie z AZS Wrocław. Rywalki zajmują przedostatnią lokatę, więc apetyty były większe.

Olimpia rozpoczęła z animuszem i uzyskała przewagę, ale mimo paru dobrych akcji wynik się nie zmieniał. Wrocławianki zresztą też próbowały uzyskać prowadzenie, bo mają świadomość miejsce, które zajmują.

Słońce wyszło dla Olimpii tuż przed przerwą. Natalia Niewolna strzeliła na 1:0 i zespoły zeszły na przerwę. Stracona bramka nie podłamała wrocławianek, które szybko podwoiły wysiłki, by tego meczu nie przegrać. Narzuciły szybsze tempo, miały więcej szczęścia i już w 60. minucie prowadziły 2:1.

Tym razem to Olimpia zareagowała właściwie. Trzy minuty później był remis, bo karnego wykorzystała Roksana Ratajczyk.

Remis nie zadowalał żadnej ze stron, więc gra była otwarta, ale brakowało skuteczności. A w samej końcówce więcej szans miały akademiczki.

AZS Wrocław - Olimpia Szczecin 2:2 (0-1)
Bramki: Wróblewska (55.), Czudecka (60.) - Niewolna (45.), Ratajczyk (63.).
Olimpia: Lichy - Fil, Szymaszek, Bohm, Niewolna, Michalczyk, Preś, Trzcińska (62. Janik), Sudyk (55. Witczak), Lachman, Ratajczyk,