MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Relikwia Jana Pawła II trafiła do Szczecina!

Paulina Targaszewska [email protected]
- Czytelnicy Głosu Szczecińskiego jako pierwsi mają okazję zobaczyć jak wygląda relikwiarz, w którym znajdują się włosy Jana Pawła II - mówi ks. Aleksander Ziejewski. - Jest wyjątkowy, niepowtarzalny i bardzo piękny.
- Czytelnicy Głosu Szczecińskiego jako pierwsi mają okazję zobaczyć jak wygląda relikwiarz, w którym znajdują się włosy Jana Pawła II - mówi ks. Aleksander Ziejewski. - Jest wyjątkowy, niepowtarzalny i bardzo piękny. Marcin Bielecki
Do Szczecina przywieziono włosy beatyfikowanego 1 maja papieża Polaka - Jana Pawła II. Od czwartku będzie je można zobaczyć w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela.

Relikwia -

Relikwia Jana Pawła II trafiła do Szczecina!
Marcin Bielecki

(fot. Marcin Bielecki)

Relikwia -

Najczęściej jest to część ciała świętego lub rzeczy z nim związane. Relikwie pierwszego stopnia - to partykuły ciała świętego oraz fragmenty Krzyża Św. Relikwie drugiego stopnia - to fragmenty szat świętego lub innych przedmiotów z którymi miał styczność święty, a relikwie trzeciego stopnia to inne przedmioty towarzyszące świętemu za życia, niekoniecznie związane z funkcjami religijnymi. Święty musiał ich przynajmniej raz dotknąć. Największą wartość mają relikwie pierwszego stopnia.

- Sprowadziliśmy tę relikwię do naszej parafii, żeby pomogła szczecinianom odnowić serca - mówi ks. Aleksander Ziejewski, proboszcz bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela. - Tu jest wielu ludzi, którzy są zagubieni, potrzebują natchnienia i wiary. Wierzymy, że fizyczna obecność Jana Pawła II im to ułatwi.

Niewielki pukiel włosów błogosławionego Karola Wojtyły pobrano w 2005 roku, jeszcze przed jego śmiercią.

- Wiele osób już za życia papieża wierzyło w jego świętość, dlatego zbierali po nim pamiątki i odpowiednio je zabezpieczali - mówi ks. Aleksander Ziejewski. - Dzięki temu teraz mamy możliwość ich posiadania. One pomagają w pojednaniu z Bogiem, a także mobilizują do tego, żeby naśladować Jana Pawła II.

Więcej o tej i innych relikwiach przeczytasz w papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego". Kup e-wydanie "Głosu" nie wychodząc z domu

Relikwia Jana Pawła II trafiła do Szczecina!
Marcin Bielecki

(fot. Marcin Bielecki)

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński