Wyścig wygrał Filip Hasse z Gryfina
Wyścig wygrał Filip Hasse z Gryfina Grzegorz Drążek
Filip Hasse i Małgorzata Lewandowska triumfowali w siódmym maratonie rowerowym wokół jeziora Miedwie.

Maraton rowerowy wokół Miedwia

Na starcie maratonu rowerowego MTB wokół jeziora Miedwie stanęła rekordowa liczba uczestników. Było ich ponad tysiąc. We wcześniejszych sześciu edycjach tej imprezy nie udało się przekroczyć granicy tysiąca zawodników. Ale z roku na rok przyjeżdżało coraz więcej osób. Najliczniej w sobotę nad Miedwiem była reprezentowana kategoria wiekowa 31-40 lat. Wystartowało w niej blisko trzysta osób. Tak jak w poprzednich latach, trasa maratonu wokół Miedwia liczyła 57 kilometrów. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety minął Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, który wystartował w pierwszej grupie 16-30 lat.

- Start w maratonie wokół Miedwia to jeden z etapów moich przygotowań do Pucharu Europy - mówi Mariusz Gil. - Jestem w sezonie, ścigam się w różnych zawodach i cieszy to zwycięstwo, choć nie wiem czy wygram cały wyścig.

Mariusz Gil wygrał swoją kategorię wiekową, ale w całym wyścigu zwyciężył Filip Hasse z Gryfina, który startował w drugiej grupie wyjeżdżającej na trasę: 31-40 lat. Natomiast wśród pań zwyciężyła szczecinianka Małgorzata Lewandowska.

- Trasa maratonu jest dla każdego, osoby które nie walczą o zwycięstwo i chcą rekreacyjnie ją pokonać, dadzą radę - mówi triumfatorka siódmej edycji maratonu wokół Miedwia. - Ja odskoczyłam jeszcze z dwiema zawodniczkami, a decydujący moment był na czterdziestym piątym kilometrze. Wtedy zaatakowałam i udało się zwyciężyć.

Szczecinianka wystartowała po raz pierwszy w miedwiańskim maratonie rowerowym, organizowanym przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Patronem prasowym tego wydarzenia jest Głos Szczeciński.