MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dolina Chochołowska na weekend: parking, krokusy, kamery, schronisko. Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjściem na szlak

Emil Hoff
Emil Hoff
Agnieszka Szmaj
Agnieszka Szmaj
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dolina Chochołowska to najdłuższa, a dla wielu również najpiękniejsza, dolina w Polskich Tatrach. Będąc w Zakopanem, koniecznie wybierz się tam na spacer, zwłaszcza teraz, kiedy pięknie kwitną krokusy! Mamy informacje, które będą cenne przy planowaniu wycieczki. Sprawdź, jak dojechać i gdzie jest parking w Dolinie Chochołowskiej, jakie trasy na ciebie czekają i ile czasu potrzebujesz na wędrówkę. Czy wstęp do Doliny Chochołowskiej jest płatny? Odpowiadamy.

Spis treści

Co warto wiedzieć o Dolinie Chochołowskiej?

Dolina Chochołowska to jeden z najpiękniejszych zakątków Tatr, w dodatku trasa jest dość łatwa do przejścia i świetnie nadaje się na rodzinną wycieczkę w weekend.

Piękny dzień w Dolinie Chochołowskiej
Wycieczka do Doliny Chochołowskiej to świetny pomysł na urlop w Tatrach. Ile kosztuje bilet do Doliny? Którą trasę wybrać i jak długo się idzie? Sprawdź w przewodniku weekendowym po Dolinie Chochołowskiej! Shaiith, Getty Images, zdjęcie ilustracyjne

- Dolinę Chochołowską możemy szczególnie polecić na rodzinne spacery - piszą Justi i Krystek, autorzy popularnego turustycznego bloga Hasajace Zające, którzy zwiedzają Polskę ze swoim synkiem Radkiem. - I to bez różnicy, czy spacerujecie z osobami starszymi, czy z małymi dziećmi.

Nic dziwnego, że Dolina jest tak chętnie odwiedzana przez turystów praktycznie o każdej porze roku.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Doliny Chochołowskiej? Oto kilka ciekawych faktów o Dolinie Chochołowskiej, które mogą zachęcić was do zaplanowania spaceru:

 • W czasie wędrówki Doliną Chochołowską towarzyszyć nam będą piękne krajobrazy. W większości dolinę pokrywają lasy świerkowe, a w jej dolnej części rośnie też m.in. reliktowa sosna zwyczajna, której jest tu najwięcej w polskich Tatrach. Spomiędzy drzew wyrasta wiele turni, spośród których więcej uwagi warto poświęcić w czasie spaceru Mnichom Chochołowskim, które prezentują się wyjątkowo pięknie.
 • W Dolinie Chochołowskiej żyją też dzikie zwierzęta, m.in. niedźwiedzie, jelenie i świstaki tatrzańskie. Ciekawostką jest też fakt, że w dolinie znajdują się jaskinie i choć jest ich niemało, to niestety musimy obejść się smakiem – żadna z nich nie nadaje się do tego, by udostępnić ją turystom.
 • Dolina Chochołowska przez lata była największym ośrodkiem pasterstwa w Tatrach, czego ślady możemy obserwować do dzisiaj – wciąż znajduje się w niej wiele szałasów, szop i bacówek, a niektóre polany w dolinie wciąż są wypasane. Dziś ta tatrzańska dolina jest niezwykle popularna wśród turystów, ale warto wiedzieć, że pierwsi podróżnicy trafiali tu jeszcze w XIX wieku.

Gdzie leży Dolina Chochołowska?

Choć kiedy słyszymy „Dolina Chochołowska”, myślimy „Zakopane”, to tak naprawdę leży ona administracyjnie w Witowie – wsi oddalonej od stolicy polskich Tatr o kilkanaście kilometrów. Dolina znajduje się w polskich Tatrach Zachodnich, na ich zachodnim skraju. Jest też największą tatrzańską doliną – jej powierzchnia przekracza 35 km².

Dolina Chochołowska na mapie:

Jeśli wiosna w Dolinie Chochołowskiej, to krokusy!

Dolinę Chochołowską warto odwiedzić szczególnie wiosną, ponieważ to wtedy zakwita w niej prawdziwe morze krokusów. To, kiedy dokładnie się pojawią, zależy od pogody, ale w kwietniu zawsze Dolina jest już pełna kwiatów.

Chcąc wybrać się do Doliny Chochołowskiej „na krokusy”, trzeba jednak brać pod uwagę ich popularność – w czasie ich kwitnienia magiczny krajobraz doliny chcą zobaczyć tysiące turystów. Jeśli nie lubisz tłumów, wybierz się na szlak bardzo wcześnie rano. Oczywiste jest też, że najwięcej gości w Dolinie Chochołowskiej jest w weekendy.

Czytaj też: Krokusy w Tatrach, Beskidach i Karkonoszach. Gdzie w Polsce oglądać krokusy? Miejsca, które wiosną usłane są fioletem

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
Krokusy w Dolinie Chochołowskiej to prawdziwy symbol wiosny. Gdy zakwitają, Siwa Polana staje się fioletowa. Wojciech Matusik / Polska Press

Dolina Chochołowska - kamery wskazują, jakie warunki panują na szlaku

Kluczowym czynnikiem w czasie wycieczki do Doliny Chochołowskiej jest pogoda. By ją sprawdzić, możecie posłużyć się kamerami online TOPR, nadającymi obraz na żywo z dwóch miejsc Doliny:

Kamery są częścią serwisu pogodowego TOPR. Serwis pokazuje nie tylko obraz ze szlaku w Dolinie Chochołowskiej, ale też podaje informacje o aktualnej temperaturze, wilgotności i sile wiatru.

Jak dojechać do Doliny Chochołowskiej?

Dojazd do Doliny Chochołowskiej z Zakopanego w normalnych warunkach zajmuje około 15 minut. Do Witowa jeździ sporo autobusów i prywatnych busów, dlatego warto skorzystać z ich oferty, by nie martwić się tym, czy będziemy mieli gdzie zostawić samochód. Przejazd busem w jedną stronę kosztuje ok. 7 zł.

Dolina Chochołowska – dojazd z Zakopanego:

Dolina Chochołowska: parking na Siwej Polanie. Ile kosztuje postój?

Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę samochodem do Doliny Chochołowskiej, kluczowe będzie znalezienie miejsca do parkowania.

Niedaleko wejścia na szlak do Doliny Chochołowskiej, przy Siwej Polanie, działa przynajmniej 5 parkingów. Cena za postój na wszystkich parkingach jest zbliżona i wynosi 15-20 zł za dzień (im bliżej wejścia na szlak, tym drożej).

Mimo tego, że parkingi przy Dolinie Chochołowskiej są spore, w szczycie sezonu sezonie nie zawsze są w stanie pomieścić wszystkich turystów.

Parking Witów Siwa Polana przed Doliną Chochołowską – mapa:

Ile kosztuje bilet do Doliny Chochołowskiej?

Dolina Chochołowska nie leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale opłaty za wstęp też są naliczane. Pobiera je Wspólnota Leśna 8 Uprawnionych Wsi w Witowie.

Cennik: bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł.

Bilety można kupić w kasie przed wejściem do Doliny.

Dolina Chochołowska: trasa na wycieczkę

Po przyjeździe do Doliny Chochołowskiej i przekroczeniu kas, znajdziecie się na Siwej Polanie. Stąd, aż do Polany Chochołowskiej prowadzi zielony szlak. Podzielono go na odcinki:

 • Siwa Polana – Polana Huciska: odległość między tymi punktami wynosi 3,3 km, a czas przejścia szacowany jest na 45 minut;
 • Polana Huciska – Starobociańska Dolina: to odcinek długości 1,8 km, na którego przejście potrzebujemy około 20 minut;
 • Starobociańska Dolina – Polana Trzydniówka: ten fragment trasy liczy zaledwie 700 m i pokonamy go w 10 minut;
 • Polana Trzydniówka – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej: na ostatni odcinek trasy liczący 1,5 km potrzebujemy 25 minut.

Jak długo się idzie Doliną Chochołowską?

Ile się idzie trasą dnem Doliny Chochołowksiej? Cały szlak od bram do Polany Chochołowskiej ma 7,3 km długości, a jego przejście zajmuje około 1 godziny i 40 minut. Na wycieczkę w obie strony należy zarezerwować sobie ok. 4 godzin. Pamiętajcie, że przejście szlaku zimą może zająć nieco więcej czasu!

Dolina Chochołowska - trasa na mapie:

Czytaj też: Kasprowy Wierch: kolejka linowa, bilety, pogoda, szlak. Praktyczny przewodnik. Ile może kosztować rodzinna wycieczka na Kasprowy Wierch?

Szlak na Polanę Chochołowską. Jakie atrakcje czekają?

Wędrując zielonym szlakiem, miniemy m.in.:

 • metalowy krzyż postawiony ponad 100 lat temu, a odnowiony po wizycie papieża w 1983 roku;
 • Niżnią Bramę Chochołowską, czyli wrota skalne, znajdujące się pomiędzy Polaną Huciska a Polaną pod Jaworki. Tu, po wschodniej stronie drogi znajduje się Skała Kmietowicza, którą rozpoznacie dzięki tablicy upamiętniającej przywódcę powstania chochołowskiego oraz medalionowi z wizyty Jana Pawła II;
 • kapliczkę postawioną na cześć wójta Witowa, znajdującą się na Polanie Huciska;
 • Wyżnią Bramę Chochołowską, tuż za bacówką z Polany Huciska.

Polana Chochołowska, do której dotrzemy, wędrując wytyczonym przez Dolinę Chochołowską zielonym szlakiem, jest jedną z największych polan w całych Tatrach i największą polaną w ich polskiej części. W tym miejscu warto się nie spieszyć, bo naprawdę jest co podziwiać. Wrażenie robią wspomniane wcześniej Mnichy Chochołowskie oraz górujące nad polaną szczyty: Grześ, Wołowiec, Kominiarski Wierch. Od głównego szlaku odchodzi też ścieżka do kapliczki – warto dołożyć trochę kroków, by także ją zobaczyć.

Z Polany Chochołowskiej można także wejść na czerwony szlak, który prowadzi do Trzydniowiańskiego Wierchu. Zielony szlak prowadzi natomiast docelowo do schroniska w Dolinie Chochołowskiej.

Czytaj też: Wybierasz się na wycieczkę? Sprawdź jak czytać oznaczenia górskich szlaków

Chaty pasterskie w Dolnie Chochołowskiej
Dolina Chochołowska jest wyjątkowo malownicza - potrafi zachwycić o każdej porze roku. Zapraszamy do praktycznego przewodnika po jednej z najpiękniejszych tras wycieczkowych w Tatrach. bbsferrari/gettyimages.com, zdjęcie ilustracyjne

Schronisko w Dolinie Chochołowskiej: noclegi i restauracja

Schronisko Chochołowskie, jak potocznie się je nazywa, jest największym polskim schroniskiem PTTK w Tatrach i warto zatrzymać się w nim, jeśli chcemy zdobyć otaczające Polanę Chochołowską szczyty.

Schronisko w Dolinie Chochołowskiej oferuje 121 miejsc noclegowych w pokojach przeznaczonych dla mniejszych i większych grup. Nocleg trzeba jednak zarezerwować zawczasu, bo przy braku wolnych miejsc schronisko nie oferuje noclegu na podłodze.

Ceny noclegu w schronisku w Dolinie Chochołowskiej zaczynają się od 70 zł (w 14-osobowym pokoju bez umywalki), a kończą na 140 zł (w 4-osobowym pokoju z łazienką i pościelą). Członkowie PTTK, Honorowi Dawcy Krwi oraz uczniowie i studenci mogą liczyć na zniżki.

Ci, którzy nie zamierzają zatrzymywać się na Polanie Chochołowskiej na dłużej, mogą skorzystać ze schroniskowej restauracji, która oferuje domowe potrawy.

Polana Chochołowska i co dalej?

Jeśli po dotarciu do Schroniska Chochołowskiego masz jeszcze siłę i ochotę na dalszą wędrówkę, możesz wybrać się żółtym szlakiem na Grzesia, z którego szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Grześ jest najłatwiej dostępnym szczytem, przez co na prowadzącym do niego szlaku na pewno nie będziesz szedł samotnie. Wejście na szczyt Grzesia powinno zająć około półtorej godziny. Pamiętaj, że niezbędne są porządne buty trekkingowe!

Grześ jest też zdobywany przez turystów, których celem jest Wołowiec, do którego dalej prowadzi niebieski szlak. Szacowany czas na pokonanie trasy między Grzesiem a Wołowcem to niecałe dwie godziny. Jeśli jednak nie jesteś wprawnym turystą, a na wycieczkę masz tylko jeden dzień, naciesz się krajobrazem ze szczytu Grzesia, nabierając przy tym sił na drogę powrotną.

Dolina Chochołowska kolejką Rakoń. Rozkład jazdy na 2024 r.

W Dolinie Chochołowskiej w sezonie wiosenno-letnim kursuje kolejka „Rakoń”, dzięki której możemy oszczędzić nieco sił i przejechać część szlaku. Kolejka zaczyna trasę na Siwej Polanie, a kończy na polanie Huciska, czyli tam, gdzie kończy się asfaltowa droga. Korzystając z kolejki, można oszczędzić trochę sił czasu, bo przejście pieszo tego liczącego 3,5 km odcinka zajmuje przynajmniej trzy kwadranse.

Kolejka w Dolinie Chochołowskiej kursuje co ok. pół godziny od maja do końca września przez większość dnia (przeważnie 9:00-18:30), a koszt przejazdu w jedną stronę w sezonie 2023 wynosił 8 zł.

Widok na trasę w Dolinie Chochołowskiej
Pierwsza część trasy przez Dolinę Chochołowską to asfaltowa droga. Ten odcinek można przebyć kolejką "Rakoń". honza28683/gettyimages.com

Rowery w Dolinie Chochołowskiej

W Dolinie Chochołowskiej można także poruszać się rowerem. Warto o tym wspomnieć, ponieważ w niewielu tatrzańskich dolinach jest to możliwe. Osoby chcące wejść z rowerem na teren Doliny Chochołowskiej muszą liczyć się z niewielką dodatkową opłatą. Jeśli nie masz własnego jednośladu, to nie problem. Wypożyczalnie rowerów w tym miejscu pozwolą ci przemierzyć Dolinę Chochołowską na dwóch kołach. Za wynajem roweru zapłacisz ok. 10-15 zł za każdą godzinę lub 40-60 zł za dzień/dobę. Dodatkowo do roweru można też wypożyczyć kask i fotelik. Jednośladem można dojechać aż do leśniczówki.

Przez Dolinę Chochołowską przejeżdżają też dorożki konne, które jako jedyne docierają aż do Polany Chochołowskiej.

Dolina Chochołowska zimą. Na co zwracać uwagę na trasie?

Dolina Chochołowska zimą
Spacer przez Dolinę Chochołowską w czasie zimy dostarczy wiele pięknych widoków. Należy jednak pamiętać o ostrożności - może być naprawdę ślisko! Shaiith/gettyimages.com

Czy warto wybrać się do Doliny Chochołowskiej także zimą? Oczywiście! Piękna trasa wygląda szczególnie niesamowicie, gdy okolicę pokrywa śnieg.

Co zmienia się zimą w Dolinie Chochołowskiej? Nie działają wypożyczalnie rowerów i kolejka Rakoń.

Co się nie zmienia bez względu na porę roku? Schronisko na Polanie Chochołowskiej działa przez cały rok, kursują też zimą konne dorożki. Nadal można wyprowadzać w Dolinie Chochołowskiej psy, byle na smyczy.

Do zwiedzenia Doliny Chochołowskiej zimą trzeba się odpowiednio przygotować, zaczynając od sprawdzenia aktualnych warunków pogodowych (zimą pogoda w górach zmienia się szybko) i skompletowania odpowiednio ciepłych ubrań.

Pamiętajcie też, że nawet proste szlaki, taki jak ten prowadzący po dnie Doliny Chochołowskiej, zimą stają się trudniejsze i bardziej wymagające fizycznie. Maszerowanie w śniegu wymaga więcej wysiłku i zajmuje więcej czasu (odcinek od parkingu do schroniska jest regularnie odśnieżany, więc nie ma zasp, ale warstwa śniegu na ziemi zawsze może się uformować), trzeba też uważać na oblodzenie. Jeśli chodzi o lawiny, zagrożenie w Dolinie Chochołowskiej jest minimalne.

Zimą zmierzch zapada wcześniej i należy tak rozplanować wycieczkę w góry, by wrócić przed zapadnięciem zmroku.

Zobaczcie na filmie, jak może wyglądać zimowa wycieczka do Doliny Chochołowskiej:

Dolina Chochołowska z psem

Na wycieczki w polskie Tatry turyści nie mogą zabierać ze sobą psów. Wyjątkiem od tej reguł są jedynie Dolina Chochołowska oraz Droga pod Reglami.

Wybierając się do Doliny Chochołowskiej z psem, pamiętaj jednak, że po dotarciu do schroniska na Polanie Chochołowskiej, nie możesz wejść z pupilem na żaden ze szlaków prowadzących w góry. Ignorując ten zakaz, musisz liczyć się z mandatem do 500 zł, który może nałożyć straż parku. Psa nie można też spuszczać ze smyczy na żadnym odcinku trasy.

Dolina Chochołowska z wózkiem

Ciągnąca się przez 3,5 km asfaltowa droga na początku szlaku biegnącego przez Dolinę Chochołowską sprawia, że wiele osób decyduje się na wędrówkę zabrać dziecko w wózku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że gdy kończy się asfalt, droga staje się już mniej przyjemna i prowadzenie wózka będzie trudne i męczące. Odradzamy wycieczki zakładające dojście aż do Polany Chochołowskiej z wózkiem głębokim, natomiast ze spacerówek, najlepiej sprawdzą się te solidniejsze. Warto jednak rozważyć zabranie dziecka do Doliny Chochołowskiej w nosidełku, co będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Dodaj firmę
Logo firmy Tatrzański Park Narodowy
Zakopane, Kuźnice 1
Autopromocja

Bezpieczeństwo w górach – czy znasz podstawowe zasady?

Wycieczki po górach to świetny sposób na relaks, dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Góry to jednak nie plac zabaw i należy poruszać się po nich ostrożnie. Czy znacie podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach?

Bezpieczeństwo w górach. O czym należy pamiętać?

Góry przyciągają turystów jak magnes i trudno się dziwić – są piękne i pełne atrakcji, od pięknych zakątków po fascynujące zabytki. Nie wolno jednak zapominać, że góry mogą być niebezpieczne. Należy wędrować po nich, stosując się do kilku zasad i zachowując zdrowy rozsądek. Co należy zabrać na wycieczkę w góry? Jakie są numery alarmowe? Czy można iść w góry z psem? Co oznaczają kolory górskich szlaków? Odpowiadamy na najważniejsze pytania, związane z wędrowaniem po górach.

Jak uniknąć wypadku w górach?

 • Sprawdź prognozę pogody i nie wybieraj się na wycieczkę przy niesprzyjających warunkach.
 • Zimą zawsze sprawdzaj przed wyruszeniem stopień zagrożenia lawinowego.
 • Pamiętaj, że jesienią i zimą dni są krótsze – sprawdź godzinę zachodu słońca i planuj wycieczkę tak, by nie iść przez góry po zmroku.
 • Wybierz trasę odpowiednią do swoich umiejętności, kondycji i doświadczenia. Zaplanuj dokładnie marsz i nie rozstawaj się z mapą. Wyrusz wcześnie, by noc nie zastała Cię w trasie.
 • Wybierz się na wycieczkę w towarzystwie. Co dwie głowy, to nie jedna.
 • Przed wyruszeniem na szlak poinformuj o swojej wyprawie personel schroniska lub hotelu.

Jakie są numery alarmowe do wzywania pomocy w górach?

W Polsce działa zintegrowany system ratownictwa górskiego. Numery, które powinien znać każdy turysta, wybierający się w góry, to:

601 100 300 – numer główny

985 – numer alarmowy

112 – numer ratunkowy

Jakie aplikacje mobilne są najbardziej przydatne w górach?

Ratunek – po uruchomieniu program automatycznie wybiera odpowiedni numer alarmowy (TOPR, GOPR albo MOPR lub WOPR) i przesyła ratownikom dane o lokalizacji telefonu. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działa aplikacja Ratunek.

Horská záchranná služba – słowacki odpowiednik polskiego Ratunku.

Mapa Turystyczna – wyznacza najlepsze szlaki w górach, w zależności od potrzeb użytkownika. Podaje też odległości i przewidywany czas marszu.

Traseo – oferuje interaktywne mapy z adnotacjami innych użytkowników i możliwość zakupu map do użycia offline.

Monitor Burz – aplikacja podająca krótkoterminową prognozę pogody.

Polskie Góry – po skierowaniu aparatu na horyzont, program wyświetla nazwy widocznych szczytów.

SkiRaport – informuje o warunkach pogodowych na polskich stokach narciarskich.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie aplikacje na telefon najbardziej przydadzą się w górach.

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Warunki pogodowe w górach są różne o każdej porze roku i zmieniają się szybko. Jest jednak kilka rzeczy, które powinien mieć ze sobą i na sobie każdy turysta wybierający się w góry.

Odpowiedni strój – buty za kostkę z grubym bieżnikiem, kurtka przeciwdeszczowa, sweter, nakrycie głowy. Zima także raki na buty i stuptuty chroniące nogawki przed przemoczeniem.

Odpowiedni prowiant – zapas wody, suche zapasy w dostosowane od pory roku (np. latem mięso szybko się psuje). Zimą termos z gorącą zupą lub herbatą może nie tylko wzmocnić ciało, ale i podnieść morale turysty.

Mapa – tradycyjna lub cyfrowa w telefonie, niezbędna do nawigacji.

Apteczka – należy mieć ze sobą przynajmniej podstawowe przybory do opatrywania ran, skaleczeń i otarć, przydać się też może środek przeciwbólowy.

Powerbank – jeśli posługujemy się telefonem do nawigacji, musimy zadbać o to, by urządzenie nie rozładowało się, kiedy akurat będzie najbardziej potrzebne. Zapas energii można przechować w powerbanku.

Latarka – przydatna, jeśli zdarzy nam się zabawić w górach do wieczora.

Kije trekkingowe – bardzo przydatne na trudniejszych szlakach, odciążają kolana zwłaszcza w czasie zejść.

Co oznaczają kolory szlaków górskich?

Szlaki górskie oznaczane są na mapach i w terenie różnymi kolorami. Nie wskazują one jednak – jak uważa wiele osób – poziomu trudności danego szlaku, lecz raczej jego długość i/lub funkcję. Oto objaśnienia poszczególnych kolorów szlaków:

Czerwony – szlak główny, często wiedzie przez najbardziej popularne i atrakcyjne miejsca i szczyty

Niebieski – szlak długodystansowy

Zielony – szlak krótki, ale pełen atrakcyjnych turystycznie miejsc

Żółty – droga dojściowa, np. do schroniska albo łącznikowa między szlakami

Czarny – tak samo jak żółty; oznaczenie rzadko używane

Dowiedz się więcej na temat kolorów oznaczeń szlaków górskich.

Czy można iść w góry z psem?

Można, ale tylko po wyznaczonych szlakach.

W Tatrach to Droga pod Reglami i Dolina Chochołowska, w Beskidach np. Park Krajobrazowy Beskidu Małego i Śląskiego, wPieninach np. Wąwóz Homole,większość szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego, szlaki Parku Krajobrazowego Gór Sowich, Jeleniowski Park Krajobrazowy w Górach Świętokrzyskich.

Zapoznaj się z pełną listą szlaków, którymi można się udać w góry z psem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dolina Chochołowska na weekend: parking, krokusy, kamery, schronisko. Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjściem na szlak - Strona Podróży

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński