Raport z lig piłkarskich w regionie. Liderzy nie gubią punktów

Flota Świnoujście na swoim boisku zremisowała z Vinetą Wolin 1:1.
Flota Świnoujście na swoim boisku zremisowała z Vinetą Wolin 1:1. MKS Flota Facebook/Piotr Zgraja
IV LIGA. 6. kolejka rozgrywek bez większych niespodzianek w naszym regionie. W Klasach Okręgowych podobnie.

Już w ostatnią środę czwartoligowcy rozegrali kolejkę, po której samodzielnym liderem został zespół Dębu Dębno. Beniaminek rozgrywek na razie imponuje, bo ma komplet wygranych, ale te dwa ostatnie zwycięstwa takie oczywiste nie były.

W środę Dąb wygrał na swoim boisku 4:3, strzelając zwycięskiego gola w 90. minucie. A w sobotę wygrał na boisku Pogoni Połczyn Zdrój, czyli innego beniaminka. Dąb objął prowadzenie 2:0, ale tuż przed przerwą gospodarze uzyskali kontaktowego gola. I w II połowie starali się doprowadzić do remisu, a Dąb szukał rozstrzygnięcia. Goście dopiero w samej końcówce zdobyli dwie bramki.

Emocje do końca były również w Świnoujściu. Długo bramki nie chciały paść, aż dopiero w 80. minucie Marek Niewiada celnie główkował po rogu i goście prowadzili. Niewiada to piłkarski weteran, najbardziej jest znany z występów we Flocie (był jednym z liderów, gdy Wyspiarze grali w I lidze), a do Vinety trafił rok temu, gdy w Świnoujściu nie chciano z nim przedłużyć umowy na występy w III lidze. Niewiada trafił do Wolina, a Flota bez boiskowego wojownika nie potrafiła wybronić się przed spadkiem.

W sobotę świnoujścianie potrafili jednak błyskawicznie zareagować na gola Marka Niewiady. Dwie minuty później - tym razem po kontrze - dobre dośrodkowanie wykorzystał inny z weteranów, Michał Stasiak.

Między Dębem a Flotą są już cztery punkty różnicy, a zespoły przedziela jeszcze Gwardia Koszalin, która wygrała z rezerwami Błękitnych Stargard.

Kolejne zwycięstwo odniósł Hutnik Szczecin, który dobrze rozpoczął sezon, ale szybko też złapał zadyszkę. W sobotę pewna wygrana w Szczecinku.

Wyniki 6. kolejki: Chemik Police - Leśnik Manowo 4:1, MKP Szczecinek - Hutnik Szczecin 0:3, Orzeł Wałcz - Darłovia Darłowo 0:2, Jeziorak Szczecin - Wieża Postomino 2:1, Pogoń Połczyn Zdrój - Dąb Dębno 1:4, Błękitni II Stargard - Gwardia Koszalin 0:4, Flota Świnoujście - Vineta Wolin 1:1, Sokół Karlino - Olimp Gościno 0:1. Biali Sądów - Ina Goleniów 5:1, Rasel Dygowo - Zefir Wyszewo 2:1.

W tabeli Dąb ma 18 punktów, Gwardia 16, a Flota 14.

Klasa Okręgowa
Niespodziewany wynik spotkania w Golczewie. Miejscowa Iskra rozbiła Masovię Maszewo aż 13:0. Goście rozpoczęli mecz w „11” i w tylu skończyli, ale byli tłem dla gospodarzy, którzy strzelanie rozpoczęli już w 6. minucie (Jarosław Oleniuk). Do przerwy Iskra prowadziła 4:0, a po zmianie stron zdobyła dziewięć goli, w tym aż cztery w ostatnich dziesięciu minutach. Na listę strzelców wpisali się: Radosław Wiśniewski 5 razy, Mikołaj Karbowiak 3, Oleniuk i Łukasz Aleksandrowicz po 2 oraz Artem Gumeniuk raz.

Kolejne zwycięstwa odniosły prowadzące zespoły. Szansę na komplet punktów miała też Iskierka, ale szczecinianie przegrali w Chojnie.

Grupa 1. Wyniki 4. kolejki: Wybrzeże Rewal - Rega Trzebiatów 3-1, Mewa Resko - Kotwica II Kołobrzeg 2-4, Iskra Golczewo - Masovia Maszewo 13-0, Jantar Dziwnów - Spójnia Świdwin 3-2, Gryf Kamień Pomorski - Polonia Płoty 5-2, Pomorzanin Nowogard - Sparta Gryfice 2-1, Prawobrzeże Świnoujście - Astra Ustronie Morskie 1-2, Ikar Krosino - Pomorzanin Sławoborze 2:3.

W tabeli Gryf ma 2 punkty przewagi nad Pomorzaninem Nowogard.

Grupa 2. Wyniki 4. kolejki: Ehrle Dobra - Energetyk Gryfino 4:0, Unia Dolice - Sokół Pyrzyce 0:1, Łabędź Widuchowa - Morzycko Moryń 1:5, Osadnik Myślibórz - Arkonia Szczecin 3:0, Odra Chojna - Iskierka Szczecin 2:0, Stal Lipiany - Stal Szczecin 2:1, Iskra Banie - Czarni Lubanowo 3:2, Mierzynianka Mierzyn - CRS Pogoń Barlinek 3:0

W tabeli Stal Lipiany ma 12 punktów i 2 punkty przewagi nad Osadnikiem i 3 nad Mierzynianką.

Grupa 4. Wyniki 4. kolejki: Calisia Kalisz Pomorski - Sparta Węgorzyno 3:1, Drawa Drawno - Orzeł Bierzwnik 0:4, Korona Człopa - Olimp Złocieniec 0:1, KP Drawsko Pomorskie - Iskra Pomień 5:1, Piast Chociwel - Sarmata Dobra 0:4, Zorza Dobrzany - Gavia Choszczno 0:2, Światowid Łobez - Ina Ińsko 1:1, Błękitni Pomierzyn - Lech Czaplinek 1:1.

W tabeli prowadzi KP Drawsko - 12, przed Orłem Bierzwnik i Gavią po 10.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani