Piotr Rzepecki
ISABELLA BONOTTO/AFP/East News
Arkadiusz Milik ustalił wynik meczu w spotkaniu Juventus - Torino drugi raz w tym sezonie trafiając do siatki. Asystą popisał się Przemysław Frankowski, a Robert Lewandowski rzecz jasna odpoczywał - wszystko z uwagi na kontuzję, której nabawił się w meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. Oto weekendowy raport kadrowiczów.

Anglia: Cash zagrał prawie całe spotkanie, Kiwior znów na ławce

Występy naszych Polaków na Wyspach szczególnie nie zachwyciły. Matty Cash otrzymał 81 minut w rywalizacji Wolves - Aston Villa (1:1). Zszedł na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Warto dodać, że kilka dni wcześniej, w meczu Ligi Konferencji zanotował ważną asystę przy jedynej bramce przeciwko Zrinjski. Reprezentant Polski pojawił się wówczas w drugiej połowie.

Cały mecz przeciwko Manchesterowi City (1:0) oglądał z ławki Jakub Kiwior. Niestety, dla obrońcy Arsenalu ławka rezerwowych to w tym sezonie stan normalny. Zarówno przeciwko Lens (1:2) Przemysława Frankowskiego w Lidze Mistrzów jak i z Bournmouth (4:0) jeszcze wcześniej Kiwior przesiedział na ławce. W tym sezonie zagrał ledwie w trzech meczach: w dwóch w pełnym wymiarze czasowym, a przeciwko Crystal Palace otrzymał kilka minut.

Bułgaria: Jakub Piotrowski bryluje. Kolejny gol pomocnika

Nieźle ostatnio wygląda Jakub Piotrowski, który na co dzień przywdziewa barwy bułgarskiego Łudogortsa. 26-latek zanotował trafienie z Pirinem Blagoevgrad. Jego ekipa wygrała wysoko 4:0, a były pomocnik Pogoni Szczecin strzelił po godzinie gry. Łącznie w tym sezonie ma już 5 goli i 3 ostatnie podania.

Francja: Przemysław Frankowski w gazie. Kolejna asysta wahadłowego

Bez dwóch zdań Przemysław Frankowski ma za sobą fantastyczny czas. Piłkarz Lens zanotował dwie asysty w dwóch ostatnich meczach: mowa o spotkaniach z Arsenalem (2:1) w Lidze Mistrzów i z OSC Lille (1:1) w lidze.

Przez wielu były zawodnik Jagiellonii Białystok jest wskazywany jako ten, który ma mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią rozpocząć od początku. Wkrótce się przekonamy, jak wybierze Michał Probierz.

Hiszpania: Kontuzja Roberta Lewandowskiego, FC Barcelona nie sięgnęła po komplet

Przypomnijmy, kapitan reprezentacji Polski nie zjawi się na październikowym zgrupowaniu. Wszystko za sprawą kontuzji, której nabawił się napastnik FC Barcelony w meczu z FC Porto. "Duma Katalonii" tamten mecz wygrała 1:0, a jedyną bramkę zdobył piłkarz, który zastąpił kontuzjowanego Lewandowskiego, Ferran Torres.

Lewandowski skręcił lewą kostkę i dla 35-latka oznacza to co najmniej kilkutygodniową przerwę. W weekend jego Barca zremisowała z przedostatnią w tabeli Granadą 2:2. Tym samym straciła szansę na doskoczenie do pierwszego Realu Madryt.

Stany Zjednoczone: Świderski i Klich z golami. Tylko jeden otrzymał powołanie

Za Oceanem całkiem nieźle wyglądają Mateusz Klich z DC United oraz Karol Świderski z Charlotte. Ten pierwszy został przez Michała Probierza pominięty, choć gra regularnie i zbiera całkiem niezłe recenzje w ekipie z Waszyngtonu. Świderski z kolei zjawi się na kadrze, co nie może być zaskoczeniem - od lat jest regularnie powoływany przez kolejnych selekcjonerów.

Co ich łączy? Obaj w ten weekend mogli cieszyć się z bramek. Klich trafił w meczu z New York City (2:0). W domowym starciu otworzył wynik w końcówce pierwszej połowy. Świderski z kolei zdobył gola z rzutu karnego w meczu z Chicago Fire (2:0). Warto dodać, że w trzech ostatnich meczach trafił do siatki rywalów aż cztery razy, a łącznie zapisał 12 goli w obecnym sezonie ligowym.

Włochy: Arkadiusz Milik z bramką. Zastąpi na kadrze Roberta Lewandowskiego?

Warto też zerknąć na Półwysep Apeniński. Z gola cieszył się w ten weekend Arkadiusz Milik. Juventus byłego napastnika Napoli i Wojciecha Szczęsnego pokonał w derbowym meczu Torino 2:0. Milik wszedł na murawę wraz z rozpoczęciem drugiej połowy i kilkanaście minut później trafił do siatki. To było jego drugie trafienie w tym sezonie. Łącznie rozegrał siedem meczów.

Piłkarze powołani na październikowe zgrupowanie:

Bramkarze:

• Wojciech Szczęsny (Juventus) - 90 minut w meczu z Torino (2:0), czyste konto
  • Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut w meczu z Interem (2:2)
  • Marcin Bułka (OSG Nicea) - 90 minut w meczu z Matz (1:0), czyste konto

Obrońcy:

• Bartosz Bereszyński (Empoli) - kontuzjowany
  • Matty Cash (Aston Villa) - 81 minut w meczu z Wolves (6:1)
  • Tomasz Kędziora (PAOK) - na ławce w meczu z Eintracht Frankfurt (2:1)
  • Sebastian Walukiewicz (Empoli) - 16 minut w meczu z Udinese (0:0)
  • Patryk Peda (SPAL) - 90 minut w meczu z Pescarą (1:2)
  • Mateusz Wieteska (Cagliari) - 90 minut w meczu z AS Romą (1:4)
  • Jakub Kiwior (Arsenal) - na ławce w meczu z Manchesterem City (1:0)
  • Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia) - gol, 90 minut w meczu z Cracovią (4:2)

Pomocnicy:

• Patryk Dziczek (Piast Gliwice) - 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (1:1)
  • Jakub Piotrowski (Łudogorets) - gol, 90 minut w meczu z Pirinem Blagoevgrad (4:0)
  • Filip Marchwiński (Lech Poznań) - 72 minuty w meczu z Puszczą Niepołomice (4:1)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - poza składem w meczu z Panetolikosem (3:0)
  • Sebastian Szymański (Fenerbahce) - 83 minuty w meczu z Kasimpasą (2:0)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - 75 minut w meczu z Fiorentiną (1:3)
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - gol, asysta, 70 minut w meczu z Ruchem Chorzów
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - 12 minut w meczu z Vfb Stuttgart (1:3)
  • Bartosz Slisz (Legia Warszawa) - 90 minut w meczu z Rakowem Częstochowa (1:2)
  • Przemysław Frankowski (Lens) - asysta, 90 minut w meczu z OSC Lille
  • Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - gol, 90 minut w meczu z Rakowem Częstochowa (1:2)