Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Floty Świnoujście

Daniel Brud zdobył dla Floty dwie bramki w meczu z Wigrami.
Daniel Brud zdobył dla Floty dwie bramki w meczu z Wigrami. Bartek Wutke
Wyspiarze na własnym stadionie pokonali 2:0 Wigry Suwałki, po dwóch bramkach Daniela Bruda w meczu 1. rundy rozgrywek Pucharu Polski. Rywala w 1/16 finału poznają w trakcie czwartkowego losowania zaplanowanego na godz. 11.30.

Obie bramki dla Floty zdobył Daniel Brud, sprowadzony latem z Okocimskiego Brzesko. W 15. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Sebastianie Olszarze.

W 39. minucie Brud trafił do pustej bramki po zagraniu Olszara.

We Flocie zadebiutował Dawid Kort wypożyczony z Pogoni Szczecin. Młody pomocnik przed i po przerwie zmarnował dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

Mecze 1/16 finału zaplanowano na 24 września. W tej fazie rozgrywek dołączą zespoły z ekstraklasy.

Flota Świnoujście - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)
Bramki:Brud 2 (15,39).
Flota:Brljak - Stasiak, Opałacz, Sołowiej (71 Cienciała), Niewiada, Erić, Brud, Kamiński, Lisowski, Kort (76 Zieliński), Olszar (90+1 Marynowski).