Puchar Polski: Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 3:1. Arkonia najlepsza w regionie! [zapis relacji LIVE, zdjęcia]

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Bramkarz Pogoni Barlinek Daniel Tomczak bronił skutecznie, ale tylko w pierwszej połowie. Andrzej Szkocki
Niespodzianka: V-ligowa Arkonia Szczecin najlepsza na szczeblu regionu. Wczoraj pokonała III-ligową Pogoń Barlinek 3:1 po dogrywce. W finale wojewódzkim zmierzy się w czerwcu z Bałtykiem Koszalin lub Gwardią Koszalin.

Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek

Puchar Polski: Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 3:1

Mecz w Szczecinie oglądało blisko 200 widzów. Część stanowili fani z Barlinka. Nie zabrakło tych głośnych. - Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Pogoń gra! - krzyknęli... za płotu. Widać podróż do Szczecina była kosztowna i już nie starczyło 5 zł, by być ze swoją Pogonią na stadionie.

Fani Pogoni podkreślili też swoją przyjaźń. - Błękitni Stargard! - skandowali. Początkowo lepsza była Pogoń. W 20 minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najlepiej wyskoczył Przemysław Kochan i strzałem głową w krótszy z rogów trafił na 0:1.

Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 3:1. Przeczytaj zapis relacji LIVE

Gospodarze początkowo wyglądali na trochę wystraszonych.

- Nie bójcie się! - krzyknął w końcu ktoś. Nie bał się stoper Wojciech Kinczel, który imponował spokojem. W 60 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni zmarnował Grzegorz Gunia, ale
w 71 minucie było już 1:1. Po strzale Krzysztofa Stefaniaka piłka trafiła w poprzeczkę, ale w dobitce głową do siatki skierował ją Adrian Skrętny.

Potem obie drużyny nie wykorzystały świetnej okazji (Arkonię uratowała poprzeczka, Skrętny nie wykorzystał sam na sam) i sędzia zarządził dogrywkę. Dość niespodziewanie decydujące ciosy zadała Arkonia.

W 102 minucie po rzucie wolnym Kinczel głową strzelił gola, a w 119 minucie gości dobił uderzeniem do pustej bramki Gunia.

Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 3:1
po dogrywce (1:1, 0:1)

Bramki: Skrętny (71), Kinczel (102), Gunia (119) - Kochan (20)

Arkonia: Klichowski - Rawa (94 Wrzeszcz), Kinczel, Stypka, Hajdukiewicz, Burnejko, Orman (76 Armonajtis), Stefaniak, Gunia, Skrętny (110 Kaczmarek), Sylwesiuk (73 Jakuszczonek).

Pogoń B.: Tomczak - Tuński, Kozioła, Najewski (52 Suterski), B. Kubiak, M. Kubiak, Barandowski, Stukonis, Świtaj, Kochan, Świercz (73 Płaczek).