MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Bezrzecza: W części szczecińskiej trwają prace. W części polickiej rozpoczynają się roboty na ul. Koralowej [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Bezrzecze. Rozbudowa ulic Górnej i Koralowej rusza 2 listopada 2022
Bezrzecze. Rozbudowa ulic Górnej i Koralowej rusza 2 listopada 2022 Starostwo powiatowe w Policach
Z początkiem listopada pojawią się dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym dla mieszkańców Bezrzecza. Rozpoczną się główne prace związane z rozbudową ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu.

Od 2 listopada rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Koralowej w Bezrzeczu. Prace te zostały skoordynowane z prowadzoną przez Miasto Szczecin przebudową ulicy Koralowej – w tym dniu zmieniona zostanie również organizacja ruchu po stronie szczecińskiej inwestycji.

  • W środę 2 listopada frezowana będzie nawierzchnia jezdni ul. Koralowej na odcinku od okolic ul. Zaściankowej do skrzyżowania ulic Koralowej, Szkolnej i Górnej. Prace te prowadzone będą przy ręcznym kierowaniu ruchem drogowym przez Wykonawcę.
  • Od czwartku 3 listopada wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na ok. 170 metrowym odcinku od granicy administracyjnej z Gminą Miastem Szczecin (okolice ul. Zaściankowej) w kierunku szkoły. Dodatkowo wyłączona zostanie możliwość poruszania się pieszych chodnikiem po stronie południowej drogi. Wykonawca rozpocznie na tym odcinku prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

Opisywane zmiany to początek utrudnień w ruchu drogowym, które towarzyszyć będą mieszkańcom Bezrzecza przez kolejne miesiące.

Inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu kosztować będzie 12 milionów 990 tysięcy złotych i uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 miliony 300 tysięcy złotych. Ponadto, dzięki wzorowej współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

A co słychać na przebudowie ulic Modrej i Koralowej po szczecińskiej stronie inwestycji?

Wiele z realizowanych prac to wciąż roboty ziemno-sieciowe. Tam gdzie prace ziemne zostały zakończone prowadzone są roboty przy budowie konstrukcji nowej jezdni. Od kilku dni trwa układanie nowej nawierzchni. Wykonywane są także chodniki, krawężniki czy zjazdy do posesji.

W związku z trwającą inwestycją na odcinku pomiędzy ulicami Nowowiejską a Poranną obowiązuje zakaz ruchu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński