Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Projekty o zagospodarowaniu części Świnoujścia wyłożone w magistracie

(am)
Taką koncepcję zagospodarowania Basenu Północnego w Świnoujściu przygotowali projektanci.
Taką koncepcję zagospodarowania Basenu Północnego w Świnoujściu przygotowali projektanci. UM
Będą publiczne debaty o zagospodarowaniu części miasta.

Trwają prace nad projektami planu zagospodarowania obszaru II miasta oraz Basenu Północnego i fortów. Z projektem planu obszaru II mieszkańcy mogą się zapoznać do 22 grudnia (od poniedziałku do piątku, w godz. 13 -15, w pokoju nr 130 urzędu miasta). Publiczna dyskusja na ten temat, w której weźmie udział projektant, odbędzie się 9 grudnia, w sali numer 1 magistratu. Początek o godz. 16. Więcej czasu jest za to na obejrzenie projektu planu zagospodarowania rejonu Basenu Północnego i fortów. Dokument jest wyłożony do wglądu do 5 stycznia (w godz. 11 -12, pokój nr 227). Publiczna dyskusja z udziałem projektanta odbędzie się zaś 5 stycznia, w sali nr 1 magistratu.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Basenu Północnego i fortów przygotował zespół architektów pod kierunkiem Małgorzaty Cymbik ze Szczecina. Wyłączona jest z niego część wodna basenu, gdzie trwają już prace modernizacyjne. Poza tym, jest to obszar morskich wód wewnętrznych (ich przeznaczenie określa ustawa).

- Celem zagospodarowania obszaru Basenu Północnego jest maksymalne wykorzystanie jego potencjału lokalizacyjnego, przestrzenno-funkcjonalnego, kulturalno-przyrodniczego - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Obszar Basenu Północnego i jego otoczenie mogą stać się wizytówką miasta, identyfikującą go nowymi, pięknymi obiektami architektonicznymi, wkomponowanymi w nabrzeża i akwen portu jachtowego oraz sąsiedztwo fortów i Parku Zdrojowego. Odpowiednio zagospodarowany teren powinien stać się całoroczną atrakcją mieszkańców oraz turystów.

Zdaniem architektów, teren Basenu Północnego winien spełniać funkcję portu jachtowego (posiadającego ogólnodostępne nabrzeża, tereny obsługi technicznej). Powinny tu działać: punkt zaopatrzenia jednostek pływających w paliwo, punkt do odbioru ścieków, zaplecze sanitarne, pralnia, usługi serwisowe, hotel żeglarski i informacja turystyczna. Miejsce to powinno też pełnić rolę turystyczno-wypoczynkowo-kulturalno-usługową. Warto, by rozwijał się tu handel i gastronomia, działały hotele. Atrakcją mogłyby być również, organizowane w tej okolicy, imprezy kulturalne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński