MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Proboszcz namawiał do wyborów a chwilę później... chwali rząd

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Dziś, w dzień wyborów parlamentarnych, proboszcz kolegiaty mariackiej w Stargardzie przypomina zasługi rządu zaraz po tym, gdy nawołuje do głosowania. Znalazło się to w dzisiejszym ogłoszeniach duszpasterskich. Za czasów obecnego rządu przyznane zostały duże pieniądze na remont kolegiaty. Także w parafii na os. Zachód w Stargardzie padły sugestie, związane z wyborami.

- Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Mobilizujemy siły i środki, aby już w lutym przyszłego roku ruszyć z pracami remontowymi. Mamy świadomość niezwykłego daru Opatrzności, że dzięki wsparciu Rządu Rzeczpospolitej, ministra Joachima Brudzińskiego podpisaliśmy umowę na odnowienie po ponad 100 latach naszej Kolegiaty - czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich.

- W dniu wyborów nie można było się powstrzymać od 5. informacji i sposobu jej podania... - komentuje parafianin, mając na myśli numer 5 ogłoszeń duszpasterskich w kościele pw. NMP Królowej Świata, czyli zabytkowej stargardzkiej kolegiacie.

To właśnie w ogłoszeniach duszpasterskich na niedzielę 13 października proboszcz kolegiaty mariackiej w Stargardzie, ks. dr Janusz Posadzy, pozwolił sobie na wezwanie do głosowania, a zaraz za tym na pochwały dla rządu i byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Joachima Brudzińskiego (teraz europosła).

Nie spotkało się to z aprobatą parafian. Przytoczony wyżej komentarz mieszkańca, zniknął z Facebooka parafialnego "Kolegiata NMP Królowej Świata".

Jak się okazuje, przedwcześnie oceniliśmy, że w stargardzkich kościołach tym razem nie ma agitacji w czasie ciszy wyborczej.
CZYTAJ TUTAJ: Jak przebiegają wybory w Stargardzie?

Sugestie co do sposobu głosowania pojawiły się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na os. Zachód w Stargardzie.

Wierni usłyszeli, że powinni oddawać głosy "na osoby wyraźnie reprezentujące katolickie wartości w życiu społecznym i gospodarczym oraz zatroskane o małżeństwo i rodzinę.”

POLECAMY: WYBORY - Szczecin: Wyniki, frekwencja, informacje. Relacja na żywo!

Zapraszamy na Wieczór wyborczy GS24.pl w niedzielę, 13 października od godz. 21.00!

Dowiedz się więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński