Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Problem z bezdomnymi przy ulicy Wyszyńskiego. Kraty wszystko rozwiążą?

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Okolice kładki na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie
Okolice kładki na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie Andrzej Szkocki
Mieszkańcy Starego Miasta skarżą się na bezdomnych, którzy tworzą koczowiska pod kładką dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego i zanieczyszczają najbliższą okolicę. Regularne sprzątanie nie przynosi efektu, więc miasto poszuka innych rozwiązań.

Problem z osiedlaniem się bezdomnych w okolicach kładki dla pieszych trwa od wielu lat. Krótko po uprzątnięciu bezdomni powracają w to samo miejsce i ponownie doprowadzają do zanieczyszczenia okolicy. Mieszkanka Starego Miasta zwróciła się o pomoc do miejskich radnych.

- Z informacji, które zostały przekazane przez mieszkankę wynika, że tuż po uprzątnięciu miejsca, w krótkim czasie ponownie teren zostaje zasiedlany przez bezdomnych i tworzy się nowe koczowisko: "bezdomni pod kładką robią sobie sypialnię, a od strony Katedry jest toaleta i z kładki widać i czuć ludzkie odchody" - cytuje mieszkankę radna Agnieszka Kurzawa i sama komentuje - Taka sytuacja w tak reprezentatywnym miejscu jest niedopuszczalna i jest to wstyd dla włodarzy Szczecina, że problem nie zostaje skutecznie rozwiązany np. poprzez zabezpieczenie terenu uniemożliwiając wchodzenie.

Jest to jedno z bardziej reprezentatywnych miejsc naszego miasta, ponieważ znajduje się w bliskim sąsiedztwie Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła, a sama ulica prowadzi na bulwary czy do Starego Miasta. Codziennie przechodzą tamtędy mieszkańcy oraz turyści. Nieprzyjemny odór, pełno śmieci, a także sama obecność bezdomnych, nie zachęca jednak do spacerów.

Miasto chce wstawić kraty

W celu wyeliminowania powracającego problemu, pojawił się pomysł zamknięcia dostępu pod kładkę, gdzie koczują bezdomni. Rozważane jest wstawienie w tym miejscu metalowych krat, lecz pomysł wymaga konsultacji.

- Z uwagi na fakt powracania problemu podjęte zostaną rozmowy z wykonawcą bieżącego utrzymania obiektów inżynierskich odnośnie technicznej możliwości zainstalowania okratowania - informuje Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina.

Kraty miałyby zostać zainstalowane w ostatnim kwartale tego roku. To jednak tylko rozwiązanie miejscowe i nie rozwiąże ono powszechnego problemu bezdomności w Szczecinie. Osoby, które nie chcą przyjąć pomocy i zamieszkać w schroniskach lub noclegowniach znajdą sobie nowe miejsce do założenia koczowiska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński