Prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie prezentuje prace dyplomowe swoich uczniów na wystawie "Dyplom 2019".

W roku szkolnym 2018/2019 do obrony dyplomu przystąpiło 37 uczennic i uczniów w czterech specjalizacjach.

Na specjalizacji snycerstwo uczniowie wykonali w drewnie 8 prac dyplomowych. Są wśród nich inspirowane naturą rzeźby, płaskorzeźby oraz formy użytkowe z detalem rzeźbiarskim takie jak: lampa gabinetowa inspirowana formami sztuki współczesnej, lustro toaletowe z detalem snycerskim inspirowanym formami roślinnymi, zegar ścienny z płaskorzeźbionym detalem snycerskim formami roślinnymi, zestaw przedmiotów (rama do lustra i kaganek) z detalem snycerskim inspirowanym motywami zdobniczymi charakterystycznymi dla sztuki wikingów i stylu Urnes.

ZOBACZ TEŻ:

Na specjalizacji renowacja mebli i wyrobów snycerskich sześć uczennic przeprowadziło pełen zakres działań konserwatorskich, w tym również rekonstrukcje drewnianych detali snycerskich i toczonych elementów oraz politurowania i cały zakresu technik pozłotniczych z unikalną techniką tradycyjnego złocenia na tzw. poler.

Na specjalizacji projektowanie graficzne 14 uczniów w ramach pracy dyplomowej wykonało opracowania graficzne publikacji takich jak książka, komiks, album i kalendarz, oraz plakaty, projekty kart i grafiki opakowań.

Na specjalizacji technika druku artystycznego 9 uczennic wykonało prace takie jak: linoryt o niebagatelnych rozmiarach 70 x 180 cm nawiązujący do prac wielkich mistrzów Albrechta Durera, Hansa Memlinga. Cytaty zaczerpnięte z dzieł tych mistrzów złożyły się na pracę przedstawiającą „Sąd ostateczny”.

Zobacz projekty architektoniczne uczniów szczecińskich szkół...

Dzień Dziecka w Operze na ZamkuPodczas zbliżającego się Dnia Dziecka na scenie Opery na Zamku obejrzymy „Historię najmniej prawdopodobną”. Multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni Historia najmniej prawdopodobna Hansa Christiana Andersena (od 7 lat). Bohaterem opery jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. To Czas jest czymś „najmniej prawdopodobnym”, Zegar zaś jest jednym z jego reprezentacji, także świadkiem czasu, instrumentem ukazywania obrazów w czasie spektaklu.  Akcja toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą się do tematu czasu i stanowią kolejne obrazy wytwarzane w pełnych godzinach przez niezwykły zegar. Historia najmniej prawdopodobna, 1 czerwca, Opera na Zamku, godz. 17, bilety 25-40 zł.

"Weekend w Szczecinie". Zobacz najważniejsze wydarzenie kult...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie