MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie prezentuje prace dyplomowe swoich uczniów na wystawie "Dyplom 2019".

W roku szkolnym 2018/2019 do obrony dyplomu przystąpiło 37 uczennic i uczniów w czterech specjalizacjach.

Na specjalizacji snycerstwo uczniowie wykonali w drewnie 8 prac dyplomowych. Są wśród nich inspirowane naturą rzeźby, płaskorzeźby oraz formy użytkowe z detalem rzeźbiarskim takie jak: lampa gabinetowa inspirowana formami sztuki współczesnej, lustro toaletowe z detalem snycerskim inspirowanym formami roślinnymi, zegar ścienny z płaskorzeźbionym detalem snycerskim formami roślinnymi, zestaw przedmiotów (rama do lustra i kaganek) z detalem snycerskim inspirowanym motywami zdobniczymi charakterystycznymi dla sztuki wikingów i stylu Urnes.

ZOBACZ TEŻ:

Na specjalizacji renowacja mebli i wyrobów snycerskich sześć uczennic przeprowadziło pełen zakres działań konserwatorskich, w tym również rekonstrukcje drewnianych detali snycerskich i toczonych elementów oraz politurowania i cały zakresu technik pozłotniczych z unikalną techniką tradycyjnego złocenia na tzw. poler.

Na specjalizacji projektowanie graficzne 14 uczniów w ramach pracy dyplomowej wykonało opracowania graficzne publikacji takich jak książka, komiks, album i kalendarz, oraz plakaty, projekty kart i grafiki opakowań.

Na specjalizacji technika druku artystycznego 9 uczennic wykonało prace takie jak: linoryt o niebagatelnych rozmiarach 70 x 180 cm nawiązujący do prac wielkich mistrzów Albrechta Durera, Hansa Memlinga. Cytaty zaczerpnięte z dzieł tych mistrzów złożyły się na pracę przedstawiającą „Sąd ostateczny”.

Zobacz projekty architektoniczne uczniów szczecińskich szkół...

Dzień Dziecka w Operze na ZamkuPodczas zbliżającego się Dnia Dziecka na scenie Opery na Zamku obejrzymy „Historię najmniej prawdopodobną”. Multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni Historia najmniej prawdopodobna Hansa Christiana Andersena (od 7 lat). Bohaterem opery jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. To Czas jest czymś „najmniej prawdopodobnym”, Zegar zaś jest jednym z jego reprezentacji, także świadkiem czasu, instrumentem ukazywania obrazów w czasie spektaklu.  Akcja toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą się do tematu czasu i stanowią kolejne obrazy wytwarzane w pełnych godzinach przez niezwykły zegar. Historia najmniej prawdopodobna, 1 czerwca, Opera na Zamku, godz. 17, bilety 25-40 zł.

"Weekend w Szczecinie". Zobacz najważniejsze wydarzenie kult...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński