Coraz bliżej rozstrzygnięć w lidze okręgowej.
Coraz bliżej rozstrzygnięć w lidze okręgowej. Sebastian Wołosz
Przegląd wydarzeń w lidze okręgowej wojewódzkiej (V liga) i klasach okręgowych regionalnych (VI liga).

Liga okręgowa
Walka o awans do IV ligi nie skończy się w tym sezonie aż do ostatniej minuty ostatniej kolejki. Nadal uczestniczą w niej trzy drużyny: Morzycko, Rega oraz Chemik.
Ten ostatni zespół walczył w derbach powiatu z Mierzynianką Mierzyn i choć goście przyjechali zaledwie w dwunastu, mocno postraszyli faworyta. Najpierw jednak dla Chemika gola strzelił Andriy Protasenko, wyrównał kapitan Mierzynianki - Krystian Ruciński. Tu po przerwie błąd popełnił bramkarz Chemika i gospodarze przegrywali 1:2. Wyrównał dopiero w 73. minucie inny Ukrainiec w zespole z Polic - Mykyta Vovchenko, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych. Wynik 2:2 utrzymywał się długo i wydawało się, że Chemik straci dwa punkty i być może także szansę na włączenie się w walkę o awans.
Na szczęście dla Chemika trzy gole dla niego padły w ostatnich minutach. Bramki strzelili Szymon Kapelusz, Vovchenko oraz Adrian Klimkowicz.

Chemik Police - Mierzynianka Mierzyn 5:2 (1:1)
Bramki: Protasenko (11), Vovchenko 2 (73, 90), Kapelusz (88), Klimkowicz (90) - Ruciński (16), Kołtunowski (46).
Chemik: Gajdemski - Andrzejewski, Hajdukiewicz (55 Vovchenko), Janicki, Klimkowicz, Szałek, Ława, Protasenko (70 Białek), Skrętny (70 Lewandowski), Ziółkowski, Kapelusz (90 Maziarz).
Mierzynianka: Furman - Zima, Mikołajczak, Przewoźniak, Papierz, Rajmer, Ruciński, Kołtunowski, Grab (78 Olczyk), Wierszałowicz, Mamczyc.

Odra Chojna - Intermarche-Rega Trzebiatów 3:2
Bramki dla Odry: Głowacki, Madera, Pożyczka.

Arkonia Szczecin - Iskra Golczewo 0:1 (0:1)
Bramka: Roszak (39).
Arkonia: Klichowski - Jurys, Kaźmierczak, Kochański, Bachmatiuk, Walles, Langner, Król, Kujawa (45 Szymański), Kleszczyński (70 Gracz), Kosakowski.
Iskra: Kowalski - Ruciński (M. Piotrowski), Bodys, Kowalski, Gibas, Madej, Olenyuk, Pflantz, Roszak, R. Piotrowski - Trepkowski (Biernacki).

Morzycko Moryń - Stal Szczecin 4:0

Polonia Płoty - Wybrzeże Rewalskie 2:3
Bramki dla Polonii : Nabrzewski, Leder.
Polonia: Kopeć - Podbiegło, Feledyn, Wałęga, Serafiński, Woźniak, Kozłowski (Przybysławski), Bednarek, Nabrzewski, Leder, Marchewka (Stachowiak).

Klasy okręgowe regionalne - grupa północna
Już tydzień temu z awansu cieszyli się piłkarze Floty Świnoujście. Dominacja Wyspiarzy jest bardzo duża, awans pewny w zasadzie od początku rozgrywek, ale trzeba to było jeszcze udowodnić na boisku. Podopieczni Tomasza Błotnego tempa nie zwalniają i w sobotę pokonali w Mostach Promień 4:0.
Więcej radości było w Brojcach. Wicher wygrał 5:1 z Ehrle Dobra Szczecińska i na trzy seria przed końcem rozgrywek 2016/2017 też zapewnił sobie promocję. 9 punktów straty ma Mewa Resko, która w niedzielę wygrała w Łożnicy.

Wyniki 27. kolejki: Wicher Brojce – Ehrle Dobra Szczecińska 5:1, Tanowia Tanowo – Iskierka Szczecin 0:8, Sparta Gryfice – Pomorzanin Nowogard 4:1, Błękitni Trzygłów – Sarmata Dobra 3:1, Promień Mosty – Flota Świnoujście 0:4, Odrzanka Radziszewo – Zootechnik Kołbacz 3:2, Masovia Maszewo – Pomorzanin Krąpiel 8:0, Orzeł Łożnica – Mewa Resko 1:3.

Grupa południowa
Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte w grupie południowej klasy okręgowej regionalnej. W walce o awans pozostały już trzy zespołu. Wypadła z tej rywalizacji Unia Dolice i jest to spora niespodzianka. Ta drużyna prowadziła po rundzie jesiennej, trzymała przewagę po pierwszych kolejkach, ale wpadła w dołek i zaczęła gubić punkty. W sobotę przegrała z Gavią Choszczno 2:4. Tym samym to piłkarze z Choszczna zachowali szanse na awans, choć mają straty do prowadzących ekip z Sądów i Babinka.
Niespodzianką kolejki była przegrana Ogniwa Babinek 1:2 w Pełczycach. Kłos to ekipa środka tabeli i przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli goście.

Wyniki 27. kolejki: Unia Dolice – Gavia Choszczno 2:4, Klon Krzęcin – Orkan Suchań 4:1, Orzeł Trzcińsko-Zdrój – Biali Sądów 0:0, Kłos Pełczyce – Ogniwo Babinek 2:1, Sęp Brzesko – SCRS Barlinek 3:1, Mieszko Mieszkowice – Zieloni Zielin 1:2, Mechanik Warnice – Sokół Pyrzyce 2:2, Koral Mostkowo – Polonia Giżyn .

1. Biali Sądów - 27 - 56 - 61:25
2. Ogniwo Babinek - 27 - 53 - 57:35
3. Gavia Choszczno - 27 - 50 - 58:33
4. Unia Dolice - 27 - 47 - 54:33
5. Zieloni Zielin - 27 - 46 - 50:39
6. Sokół Pyrzyce - 26 - 37 - 45:38
7. SCRS Barlinek - 27 - 37 - 43:41
8. Kłos Pełczyce - 27 - 36 - 41:37