Porażka Pogoni Handball Szczecin w Tczewie

Artur Dyczewski
Po porażce z Samborem Tczew Pogoń Handball Szczecin zajmuje piąte miejsce w tabeli. Fot. Archiwum
Szczypiornistki Pogoni Handball nie sprawiły niespodzianki na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Szczecinianki przegrały na wyjeździe z liderem Samborem Tczew 24:32. Po tej porażce nasz zespół spadł na 5. miejsce w tabeli.

Sambor Tczew - Pogoń Handball Szczecin 32:24 (18:11)
Pgoń Handball: Adamska, Dąbrowska - Stefanowicz(1), Dutkowska(4),
Kicińska(1), Piontke(3), Kucharska(1), Gryglicka(8), Cińcio(1),
Dyszewska(5), Słowik, Huczko, Szymczak

Początek meczu nie wskazywał na porażkę naszych pań. Szczecinianki dobrze zaczęły, grały uważnie w obronie i po 6 minutach prowadziły 4:3. Niestety po kilku nieudanych akcjach zawodniczki Pogoni Handball oddały inicjatywę liderowi, który wykorzystał słabość przeciwnika. Proste błędy w defensywie potęgowały tylko nerwowość w szeregach szczecińskiej siódemki.

Do przerwy nasze szczypiornistki nie opanowały już sytuacji na parkiecie i po 30 minutach Pogoń Handball przegrywała w Tczewie z Samborem 11:18. W drugiej połowie nasze panie szybko
zdobyły trzy bramki z rzędu i gdy wydawało się, że kwestią czasu będzie remis to lider znowu odskakiwał. Pogoń Pogoni Handball trwała nieustannie przez całą drugą połowę ale miejscowe szczypiornistki
umiejętnie przetrzymały napór szczecinianek i nie oddały prowadzenia.

Gdy na 4 minuty przed zakończeniem spotkania było 26:22 nasza drużyna postawiła wszystko na jedną kartę ale szybka gra i indywidualna obrona niestety nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Trener Pogoni Handball Bartosz Jurkiewicz nie miał wątpliwości co zadecydowało o porażce jego
zespołu.

- Niestety po udanym początku coś się zacięło i przespaliśmy pierwszą połowę, słabo graliśmy w obronie, nie było kontr i do przerwy przegrywaliśmy różnicą siedmiu goli. W drugiej połowie poprawiliśmy naszą defensywę ale choć goniliśmy przeciwnika to nie zdołaliśmy już doprowadzić do korzystnego dla nas wyniku dodał szkoleniowiec. Ostatecznie Pogoń Handball przegrała w Tczewie z Samborem 24:32 i pierwszą rundę kończy na 5 miejscu w tabeli rozgrywek.