Porażka Pogoni Baltica. Szanse na mistrzostwo Polski zmalały

Pogoń Baltica przegrała w Gdyni.
Pogoń Baltica przegrała w Gdyni. Pogoń Baltica Facebook
Szczecinianki zagrały bardzo dobry pierwszy kwadrans drugiej połowy. Ten następny był bardzo słaby.

Rywalizację w grupie mistrzowskiej ekstraklasy szczypiornistek rozpoczęła Pogoń Baltica. Szczecinianki w niedzielę walczyły na parkiecie Vistalu. Gdynianki lepsze były do przerwy (11:7), ale po zmianie stron przewagę uzyskał nasz zespół. Już w 44. minucie był remis 13:13. Niestety, Pogoń nie poszła za ciosem. Vistal rzucił dwie bramki, przyjezdne odpowiedziały jedną, a po chwili przewaga rywalek zaczęła rosnąć (22:16 w 55. minucie). Porażka (17:25) oznacza coraz mniejsze szanse na mistrzostwo.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 25:17 (11:7)
Pogoń: Płaczek - Królikowska 4, Blazevic 4, Koprowska 3, Bancilon 2, Zawistowska 1, Jaszczuk 1, Noga 1, Kochaniak, Szczecina, Zimny.

Inne wyniki grupy mistrzowskiej: Start - Zagłębie 21-23, AZS Koszalin - Selgros Lublin 20:22.
1. Vistal Gdynia - 23 - 38 - 632:505
2. Start Elbląg - 23 - 36 - 665:551
3. Selgros Lublin - 23 - 36 - 681:516
4. Zagłębie Lubin - 23 - 35 - 607:508
5. Energa AZS Koszalin - 23 - 30 - 628:554
6. Pogoń Baltica Szczecin - 23 - 30 - 591:504

W najbliższej kolejce Pogoń podejmie Selgros Lublin.