Poranny wypadek na Bramie Portowej. W zderzeniu tramwaju z...

  Poranny wypadek na Bramie Portowej. W zderzeniu tramwaju z autobusem 11 osób rannych [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Oskar Masternak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Do wypadku doszło chwilę po godzinie 7.00. Na Bramie Portowej czołowo zderzył się autobus z tramwajem. Największych obrażeń doznała motornicza tramwaju.
  Wypadek na Bramie Portowej w Szczecinie: zderzenie tramwaju z autobusem
  1/36
  przejdź do galerii

  Wypadek na Bramie Portowej w Szczecinie: zderzenie tramwaju z autobusem ©Sebatian Wołosz

  Poważny wypadek na Bramie Portowej! Jedenaście osób rannych. Motornicza w stanie ciężkim w szpitalu  Aktualizacja, godzina 13:40

  Po niezbędnych badaniach w szpitalu na Unii Lubelskiej motornicza uczestnicząca w wypadku została wypisana w stanie dobrym do domu.  Z nieustalonych dotąd przyczyn chwilę po godzinie 7.00 na Bramie Portowej doszło do czołowego zderzenia autobusu linii "B" z tramwaje linii numer 3.

  Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!  - W sumie 11 osób było poszkodowanych, w tym jedna ciężko - to kobieta motornicza - z urazem szyi, klatki piersiowej i głowy została przewieziona do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej - informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

  Na miejscu było 8 zespołów ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna. Lżej ranni zostali przewiezieni do szpitala na Pomorzanach, Piotra Skargi, Arkońskiej, Jagiellońskiej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  - Trwają badania diagnostyczne poszkodowanej. Na chwilę obecną jej stan określany jest jako dobry - mówi dr. Joanna Woźnicka, rzecznik prasowy szpitala na Unii Lubelskiej o stanie zdrowia poszkodowanej motorniczej.

  Policja pod nadzorem prokuratury zabezpieczyła nagrania wideo oraz wstępnie przesłuchała świadków wypadku.

  Obecnie ruch na Bramie Portowej odbywa się bez przeszkód. Powoli autobusy i tramwaje wracają na swoje trasy oraz do planowego rozkładu jazdy.

  Z powodu wypadku w godzinach porannego szczytu tworzyły się ogromne korki na wszystkich ulicach dochodzących do Bramy Portowej. Ciasno było również na drogach, którymi kierowcy próbowali ominąć miejsce zdarzenia.  ZOBACZ TAKŻE:

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (30)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (30) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY