Pogoń zremisowała z Wisłą Płock

Krzysztof Dziedzic
Ferdinand Chifon momentami grał w sparingu z Wisłą jak za swych najlepszych lat - na tyle dobrze, że fanów po meczu mu nie brakowało... Marcin Bielecki
Remisem 0:0 zakończyło się spotkanie sparingowe pomiędzy Pogonią Szczecin i Wisłą Płock, które nad morzem rozegrały oba zespoły.

Pogoń pojechała przygotowywać się do nowego sezonu w ośrodku "Sandra" w Pogorzelicy. Tam portowcy spotkali zawodników Wisły Płock. Okazało się, że II-ligowiec też nad Bałtykiem przygotowuje się do piłkarskiej wiosny. A że oba zespoły wyraziły chęć meczu, to doszło do spotkania. Szkoda, że zakończonego bezbramkowo. Ale pogoda (deszcz i silny wiatr) nie ułatwiała zadania.

Szybko mogło być 1:0 dla Wisły, jednak piłka po strzale Wahana Geworgiana zatrzymała się na poprzeczkę bramki Pogoni. Z kolei Pogoń stworzyła zagrożenie po akcji Filipa Kosakowskiego i Ferdinanda Chifona. Potem znów groźniejsi byli rywale, jednak stojący w bramce Pogoni Tomasz Judkowiak albo skutecznie interweniował, albo... pomagał mu wiatr.

W pierwszej połowie w składzie Pogoni wystąpiło trzech nowych zawodników: Łukasz Kargol, Wojciech Żaczek oraz Daniel Wólkiewicz. Trener Mariusz Kuras był zadowolony z ich występu, zdając sobie sprawę, jak trudne mieli zadanie. Był też zadowolony z całego meczu. Tym bardziej, że w drugiej połowie Pogoń mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę: w poprzeczkę strzałem głową trafił Maciej Ropiejko, a potem sytuację sam na sam z bramkarzem rywali zmarnował Ferdinand Chifon.

W środę w Niechorzu Pogoń zmierzy się w kolejnym sparingu z Remesem Opalenica.

Pogoń (pierwsza połowa): Judkowiak - Kargol, Tychowski, Skrzypek, Parzy - Skórski, Biliński, Żaczek, Kosakowski - Kowal (Wólkiewicz), Chifon.

Pogoń (druga połowa): Judkowiak (Łapczyński) - Parzy, Tychowski, Dymek, Niedźwiedzki (Zawadzki) - Chifon (Wójtowicz), Norsesowicz, Jarymowicz, Przewoźniak - Ropiejko, Kosakowski (Rydzak).