Pogoń pokonała Wartę

mc
Ferdinand Chifon (z piłką) zapewnił swoim golem zwycięstwo Pogoni w meczu z Wartą. Marcin Bielecki
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1! Dopiero w czwartym meczu tej zimy z pierwszoligowcem Pogoni udało się uzyskać dobry wynik. W dzisiejszym sparingu portowcy wygrali z Wartą Poznań 1:0 po golu Ferdinanda Chifona.

W początkowych fragmentach mecz był dosyć wyrównany. Dopiero od 15. minuty Pogoń przejęła inicjatywę i starała się zagrozić bramce rywali. Ci jednak bronili się bardzo mądrze, próbując kontrataków.

W końcówce pierwszej połowy Warta miała najlepszą okazję do zdobycia gola, ale jeden z graczy gospodarzy trafił w poprzeczkę. Chwilę wcześniej w dobrej sytuacji poślizgnął się Sergio Batata, były piłkarz Pogoni.

Portowcy zdołali uzyskać bramkę do szatni. Po akcji z prawej strony Tomasza Rydzaka i jego dograniu, Ferdinand Chifon znalazł się oko w oko z bramkarzem gości i zdołał umieścić piłkę tuż przy słupku bramki Warty.

W drugiej połowie tempo gry trochę siadło. Pogoń mogła powiększyć prowadzenie za sprawą Macieja Ropiejki, ale ten w dobrej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę. W samej końcówce spotkania na listę strzelców po kontrataku mógł się wpisać także młody Damian Sieniawski, ale były napastnik Gwarka Zabrze zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i został zablokowany. Po spotkaniu trener Warty, Bogusław Baniak, chwalił Pogoń oraz poziom spotkania.

- Takie mecze, jak graliśmy w pierwszej połowie, są na poziomie górnej części tabeli I ligi - mówił trener Baniak. - Druga część gry nie była już taka dobra, ale i tak Pogoni należą się duże brawa - zakończył były szkoleniowiec portowców.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
Bramka: Chifon (43).
Pogoń: Bińkowski - Zawadzki (62 Skrzypek), Dymek, Nowak, Wożniak (68 Petasz), Koman (87 Kołc), Parzy (65 Biliński), Petasz (46 Wólkiewicz), Rydzak (76 Kosakowski), Ropiejko (81 Jakuszczonek), Chifon (46 Sieniawski).