Pogoń Baltica zagra o trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju

(paz)/zaglebie.lubin.pl
Hanna Jaszczuk rzuciła w meczu przeciwko swoim rodaczkom 6 bramek.
Hanna Jaszczuk rzuciła w meczu przeciwko swoim rodaczkom 6 bramek. Andrzej Szkocki
Za szczecińskimi szczypiornistkami ciężki dzień pełen emocji. Na rozgrywanym w Lubinie Memoriale im. Henryka Kruglińskiego minimalnie przegrały z gospodyniami i stoczyły zażarty bój z zespołem z Białorusi. W niedzielę Pogoń Baltica powalczy o trzecie miejsce z węgierskim Debreczynem.

W fazie grupowej turnieju mecze rozgrywano dwa razy po 25 minut. W spotkaniach o poszczególne miejsca rywalizacja będzie toczyć się już w normalnym trybie.

Pogoń w meczu z Zagłębiem Lubin utrzymywała dwubramkową przewagę do 10.minuty. Potem gra się wyrównała, a na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Miedziowe, które już po sześciu minutach prowadziły 19:16. Lubinianki nie cieszyły się wysokim prowadzeniem długo, bo trzy kolejne trafienia były autorstwa zawodniczek Pogoni. Od tej pory trwała wymiana ciosów, a żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźniejszej przewagi. Na tablicy wyników co chwilę widniał remis.

Bramki dla miedziowych jak na zawołanie rzucała Karolina Semeniuk-Olchawa i to głównie dzięki jej trafieniom miedziowe w ostatnich minutach wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Po nerwowej końcówce gospodynie wygrały 28:27.

Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 28:27 (14:14)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz - Bader 1, Jelić, Jochymek 4, Lalewicz 2, Paluch 2, Pielesz, Semeniuk-Olchawa 11, Tracz 2, Załęczna, Obrusiewicz 6.

Pogoń: Płaczek,Szywierska - Cebula 6, Fornalik 1, Głowińska 4, Huczko 3, Jakubowska, Królikowska, Noga, Piontke, Sabała, Stachowska 5, Stasiak 4, Szulc, Jaszczuk 4.

W meczu z BNTU Mińsk Pogoń szybko wypracowała sobie 3-4 bramkowe prowadzenie, które utrzymowało się przez większość pierwszej połowy. W końcówce tej części spotkania zawodniczki z Mińska przejeły inicjatywę i do przerwy było 14:12 dla Pogoni.

W 30. minucie BNTU Mińsk doprowadził do remisu po 15, a chwilę później, po bramce Liabov Arishiny BNTU wyszło na pierwsze prowadzenie w meczu. Niespełna dziesięć minut później zespół z Superligi odzyskał prowadzenie. Kolejny raz dobre zawody rozgrywała Hanna Jaszczuk. W 45. minucie Pogoń wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu 23:19 i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Pogoń Baltica Szczecin - BNTU Minsk 23:21 (14:12)

Pogoń: Płaczek,Szywierska - Cebula 2, Fornalik, Głowińska 4, Huczko 2, Jakubowska, Królikowska, Noga, Piontke, Sabała 1, Stachowska 5, Stasiak 3, Szulc, Jaszczuk 6.

BNTU: Safonova, Shut - Valiavataya 2, Batkova 2, Sukhamirava, Tryzno, Silitskaya 6, Krasko, Hutava, Slemanova, Kulik 5, Mazgo 1, Sakalouskaya, Platanovich 2, Rudkouskaya, Svetlova 2.

Pogoń zajęła drugie miejsce w swojej grupie za Zagłębiem Lubin. W niedzielę o godz. 11.40 z węgierskim Debreczynem.