Pogoń Baltica wygrała ze Startem Elbląg i zagra o finał!

Agata Cebula na plecach Sołomiji Szywierskiej świętują awans do półfinału.
Agata Cebula na plecach Sołomiji Szywierskiej świętują awans do półfinału. Sebastian Wołosz
Szczypiornistki Pogoni pokonały Start Elbląg 29:22 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrały 2:1 w ćwierćfinale fazy play off Superligi.

Szczecinianki w świetnym stylu odwróciły losy rywalizacji. Przed tygodniem po słabej grze przegrały u siebie. Trzy dni później zaskoczyły w Elblągu zmianą taktyki i przede wszystkim determinacją. Kwestia awansu miała rozstrzygnąć się w hali w Szczecinie.

Hala przy ul. Twardowskiego wypełniła się do ostatniego miejsca. Gorąca atmosfera na trybunach dała się odczuć też na parkiecie. Od początku trwała bitwa o awans do najlepszej czwórki.

Pogoń zagrała tak, jak w Elblągu. Szczecinianki starały się szybko kończyć akcje. W pierwszej połowie wynik ciągle oscylował wokół remisu. W dużej mierze dzięki dobrej postawie w ataku Stefki Agovej Pogoń na przerwę schodziła prowadząc 15:14.

W drugiej odsłonie gospodynie pokazały znakomite przygotowanie fizyczne i zdominowały rywalki. Przez pierwszy kwadrans po wznowieniu Pogoń dała sobie rzucić tylko jedną bramkę. Dobrze funkcjonował cały zespół, od bramki po pierwszą linię. Szczecinianki szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i uniknęły nerwowej końcówki.

O finał Pogoń zagra w rywalizacji do trzech zwycięstw z MKS Selgros Lublin. Pierwsze mecze w Lublinie 26 i 27 kwietnia. Pogoń w tym sezonie dwukrotnie pokonała MKS w Pucharze Polski. To obiecujący prognostyk przed walką o finał mistrzostw Polski.

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elblą?g 29:22 (15:14)
Pogoń: Szywierska, Płaczek - Agova 8, Sabała 5, Stasiak 5, Cebula 3, Stachowska 3, Duran 3, Jaszczuk 2, Huczko, Głowińska.
Start: Kędzierska, Sielicka - Koniuszaniec 4, Aleksandrowicz 4, Waga 5, Grzyb 3, Sądej 2, Zoria 2, Wolska 1, Jędrzejczyk 1, Karwecka, Cekała.