Pogoń Baltica wygrała w Kielcach! Jest na 5. miejscu!

(paz), (kar)
Katarzyna Pasternak (z piłką) rzuciła w Kielcach aż 11 bramek.
Katarzyna Pasternak (z piłką) rzuciła w Kielcach aż 11 bramek. archiwum
Szczecińskie szczypiornistki pokonały na wyjeździe KSS Kielce 36:27.

Mecz dużo lepiej zaczął się dla gospodyń. Zespół trenera Pawła Tetelewskiego odskoczył od Pogoni na 3-4 bramki. Jeszcze w 23. minucie KSS prowadził 13:10.

Potem jednak Pogoń wrzuciła piąty bieg. Między 20 a 30 minutą szczecinianki rzuciły 9 bramek i na odpoczynek schodziły przy prowadzeniu 19:14.

- Kielczanki opadły z sił, a nam zaczęło wyraźnie iść. Ważne, abyśmy po przerwie odskoczyli na kilka bramek - mówił po pierwszej połowie kierownik Krzysztof Trzebiński.

Stało się tak jak chciał kierownik. Pogoń w 40. minucie prowadziła już 26:18 i do końca meczu nie pozwoliła już gospodyniom na wiele. Ostatecznie szczecinianki wygrały 36:27.

Aż 11 bramek dla Pogoni zdobyła skrzydłowa Katarzyna Pasternak.

Dzięki tej wygranej szczeciński zespół awansował na 5. miejsce w tabeli. W niedzielę Pogoń może wyprzedzić Start Elbląg, ale gra na bardzo trudnym terenie w Lublinie.

KSS Kielce - Pogoń Baltica Szczecin 27:36 (14:19)

KSS: Wawrzynowska, Staś - Grabarczyk 8, Syncerz 3, Grzesik, Lalewicz 1, Kot 1, Paszowska 5, Drabik, Skrzyniarz 8 (3), Olszowa 1.

Pogoń: Płaczek, Adamska - Huczko, Jakubowska 1, Stachowska 3, Cebula 9 (1), Głowińska 2, Rostankowska, Agova 3, Piontke 2, Pasternak 11, Yaschczuk 5, Naumenko-Biały, Kuryanovich.

Karne: KSS: 3/4. Pogoń: 1/2. Kary: KSS: 8 min. (Syncerz - 4 min., Lalewicz, Drabik - po 2 min.). Pogoń: 6 min. (Stachowska - 4 min., Agova - 2 min.). Sędziowali: Jacek Moskalczyk i Marcin Pazdro (obaj Mielec). Widzów: 200.

Przebieg: 1:0, 3:1, 5:2, 6:4, 7:5, 9:6, 9:8, 13:8, 13:13, 13:17, 14:19, 15:22, 17:25, 18:26, 19:29, 23:31, 26:32, 27:36.