Pogoń Baltica o krok od wygrania sezonu zasadniczego

Paweł Pązik
Zespół trenera Adriana Struzika wygrał szósty mecz na wyjeździe w tym sezonie.
Zespół trenera Adriana Struzika wygrał szósty mecz na wyjeździe w tym sezonie. Sebastian Wołosz
Pogoń Baltica Szczecin pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 26:17 (13:6) w meczu 21. kolejki Superligi kobiet. Dzięki temu utrzymała prowadzenie w tabeli. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego z KPR Jelenia Góra wystarczy jej remis, aby awansować do fazy play off z pierwszego miejsca.

Szczeciński zespół był faworytem sobotniego meczu w Chorzowie, ale walczący o utrzymanie Ruch ostatnio był w niezłej formie (cztery zwycięstwa w pięciu meczach). Na dodatek „Niebieskie” pod koniec stycznia wygrały u siebie z mocnym Startem Elbląg, więc zawodniczki Pogoni mogły spodziewać się trudnej przeprawy.

Już na początku spotkania lider tabeli przypomniał gospodyniom miejsce w szyku. W 17. minucie Pogoń prowadziła aż 11:2! Ruch nieco się ocknął po przerwie, ale był w stanie zmniejszyć stratę jedynie do sześciu bramek w kilku momentach.

Szczeciniankom po piorunującym początku później szło opornie w ataku. Na kolejne 11 bramek pracowały aż 36 minut. Jednak ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Warto podkreślić świetną grę w defensywie - tylko 17 straconych bramek to rzadko spotykany wyczyn, nawet w starciu z rywalem z nizin tabeli.

Jeszcze dziś Pogoń Baltica może sobie zapewnić awans do play off z pierwszego miejsca. Warunkiem jest strata co najmniej jednego punktu przez MKS Selgros Lublin w meczu z Łączpolem Gdańsk. Początek tego spotkania o godz. 17.30.

W środę ostatni mecz Pogoni w sezonie zasadniczym. W hali przy ul. Twardowskiego szczecinianki zagrają z ostatnim w tabeli KPR Jelenia Góra. Tylko kataklizm mógłby pozbawić zespół trenera Adriana Struzika pierwszego miejsca.

O tym, jak jest ono ważne pisaliśmy szerzej TUTAJ.

Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 17:26 (6:13)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Stasiak 6, Gadzina 5, Zimny 3, Szczecina 3, Masna 2, Bancilon 1, Sabała 1, Noga 1, Głowińska 1, Królikowska 1, Koprowska 1, Zawistowska 1, Kochaniak.