Pogoń '04 Szczecin poszła na wymianę ciosów i przegrała

(sz)
Sebastian Wołosz
Pogoń '04 Szczecin przegrała 5:7 z Gattą Active Zduńska Wola w Futsal Ekstraklasie.

Szczecinianie pozbierali się po miernym występie w meczu ze Słonecznym Stokiem Białystok i w swoim stylu podjęli walkę z Gattą Active Zduńska Wola. Rozczarowanie po porażce jest, to naturalne, ale Pogoń tworzyła interesujące widowisko, w którym padło aż 12 goli.

Pierwsza połowa była jeszcze spokojna. Zero-czwórka przegrywała po niej 1:2. Huragan nadszedł po przerwie. Drużyna Oktawiana Soleckiego potrafiła dwukrotnie doprowadzić do remisu, jednak nie potrafiła wyjść na prowadzenie. W wymianie ciosów dwa ostatnie zadała Gatta Active i jej twierdza nie została podbita.

Następny mecz Portowców z Piastem Gliwice w Szczecinie. Drużyna potrzebuje punktów, żeby oddalić się od strefy spadkowej.

Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń '04 Szczecin 7:5 (2:1)
Bramki:
Marciniak 2 (5, 29), Krawczyk 2 (18, 36), Milewski 2 (28, 35), Sobalczyk (32) - Jurczak 2 (14, 35), Jakubiak 2 (23, 35), Maćkiewicz (31)
Pogoń: Szklarz, Koszmider - Solecki, Jakubiak, Czepielewski, Gepert, Jurczak, Chrzczon, Kawczak, Maćkiewicz

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Słoneczny Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 0:3, Piast Gliwice - Clearex Chorzów 1:4, Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk 4:4, MKF Solne Miasto Wieliczka - FC Toruń 2:5, Rekord Bielsko-Biała - Lex Kancelaria Słomniki 5:0 (wo.)