MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podzamcze zostało posprzątane. Na jak długo?

Anna Folkman
Anna Folkman
Po naszej interwencji w sprawie śmieci zalegających w rejonie Podzamcza, w czwartek zaczęło się sprzątanie. Odpady zalegające na drodze rowerowej zostały pozbierane, ale problem z podrzucaniem śmieci pozostał. Cały czas czekamy na stanowisko miasta w tej sprawie.

Przypomnijmy.

Strażnicy miejscy za podrzucanie śmieci ukarali trzy osoby prywatne i znaleźli dowody, że robi to też kilka firm z okolicy Podzamcza.
Odpady zostawiane są w rejonie wiaty, gdzie swoje pojemniki ma jedynie kilka podmiotów.

ZOBACZ TEŻ:

W czwartek po południu zaczęło się sprzątanie odpadów, które blokowały już drogę rowerową w okolicy. O problemie rozmawialiśmy ze strażą miejską. O pomysł rozwiązania problemu zapytaliśmy urząd miasta - na odpowiedź czekamy, w kwestii śmieci z Podzamcza wypowiedział się jednak sanepid.

- Do inspekcji sanitarnej w kwietniu wpłynęło zgłoszenie interwencyjne dotyczące usytuowania pojemników na odpady, na ścieżce rowerowej. Zgodnie z uchwałą Gminy Miasto Szczecin to właściciele lub zarządcy nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku na terenie nieruchomości - czytamy w piśmie od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Wykonanie obowiązków zawartych w uchwale powierzono prezydentowi Szczecina, w związku z powyższym sprawę przekazano do prezydenta.

ZOBACZ:

Podzamcze: Strażnicy zaczaili się na podrzucających śmieci. ...

Prezydent poinformował sanepid, że pojemniki ustawione w okolicy Wielkiej Odrzańskiej nie zostały ustawione w ramach gminnego sytemu gospodarowania odpadami i najprawdopodobniej należą do prywatnych podmiotów, które zawarły umowę na wywóz odpadów na wolnym rynku.

- Zważywszy, że pojemniki były usytuowane w pasie drogowym, Prezydent zgłosił zaistniałą sytuację do ZDiTM celem uruchomienia procedury usunięcia - czytamy dalej. - W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej gospodarki odpadami informacje w sprawie każdorazowo przekazywane są do prezydentowi miasta. Również właściciele lub zarządcy nieruchomości są zobowiązywani do zapewnienia utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości. W przypadkach gdy odpady składowane mogą stanowić ryzyko wzrostu drobnoustrojów chorobotwórczych, Inspekcja Sanitarna może prowadzić postępowanie mandatowe.

ZOBACZ TEŻ:

WIDEO: Wywóz śmieci droższy dla tych, którzy nie segregują

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński