Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Hipokrates: Z pacjentem trzeba rozmawiać

Anna Folkman
Prof. Anna Boroń-Kaczmarska w wolnych chwilach spaceruje z kijkami, nie ma ku temu jednak wielu okazji, bostale jest w pracy lub podróży. Wtedy relaksu dostarcza jej czytanie książek.
Prof. Anna Boroń-Kaczmarska w wolnych chwilach spaceruje z kijkami, nie ma ku temu jednak wielu okazji, bostale jest w pracy lub podróży. Wtedy relaksu dostarcza jej czytanie książek. Fot. Marcin Bieielecki
Cały czas czekamy na Państwa zgłoszenia do naszego plebiscytu. Dziś prezentujemy sylwetkę prof. Anny Boroń-Kaczmarskiej, którą nasi Czytelnicy zgłosili do tytułu Najpopularniejszego Lekarza.

Pani profesor urodziła się we Wrocławiu w rodzinie lekarskiej, wychowała się i wykształciła w Białymstoku. Tam przez 15 lat pracowała w klinice chorób zakaźnych, potem była kierownikiem zakładu fizjologii klinicznej. Do Szczecina przyjechała w 1993 roku, kiedy została poproszona przez ówczesnego kierownika kliniki chorób zakaźnych przy ul. Arkońskiej, który obserwował jej pracę, o zgłoszenie się do konkursu na objęcie jego stanowiska. Dziś jest kierowniczką Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od 18 lat. Jak sama mówi, dobrze czuje się w swym zawodzie.

- Jestem mile zaskoczona, że zostałam zgłoszona do Plebiscytu przez pacjentów. Prawdą jest, że kocham, swój zawód. Studia skończyłam już 40 lat temu, ale pasja jest we mnie do dziś. W swoim życiu zawodowym kieruję się zasadą, że człowiek chory to osoba ze wszystkimi swoimi kłopotami, troskami i życiowym bagażem. Podstawa to rozmowa - mówi prof. Anna Boroń-Kaczmarska.

Pani profesor znana jest przez pacjentów z obchodów i wizytacji. Zawsze wchodząc wita ich z uśmiechem i od razu pyta o samopoczucie. Pacjenci to chorzy z marskością wątroby, z zakażeniami wątroby typu B lub C, zakażeni HIV z podejrzeniem boreliozy, a także tacy, którzy przygotowywani są do przeszczepów.

- W tej pracy trzeba być też trochę psychologiem. Informacje o chorobie czy przeszczepie przekazywać stopniowo i w odpowiednim czasie - dodaje pani profesor.

To już druga edycja naszego plebiscytu

W ubiegłym roku w pierwszej edycji wzięło udział kilka tysięcy czytelników. Razem wybieraliśmy i także w tym roku razem będziemy wybierać lekarzy i pielęgniarki, najlepsze apteki i przychodnie, aby w ten sposób im podziękować za pomoc jaką otrzymaliśmy gdy byliśmy chorzy. Tak samo jak w ubiegłym roku to Wy zgłaszając nam kandydatów, a później głosując za pomocą SMS-ów i kuponów wyłonicie laureatów i to tylko dzięki waszym głosom nadamy tytuły najpopularniejszego lekarza, najpopularniejszej pielęgniarki i położnej, najbardziej przyjaznej przychodni i apteki.

Jak wyłaniamy zwycięzcę?

Wygrywa go ten (w każdej kategorii), na nazwisko lub nazwę którego przyjdzie najwięcej kuponów i sms-ów. To ogólna zasada. W tej chwili jednak zbieramy nazwiska kandydatów do poszczególnych tytułów.

A jak zgłaszamy?

To proste. Wystarczy wyciąć z Głosu kupon lub wydrukować go z naszej strony internetowej, wypełnić i przesłać do 4 marca 2011 r. na adres redakcji (Głos Szczeciński,71-875 Szczecin, ul. Nowy Rynek 3) z dopiskiem "Hipokrates" lub wrzucić do skrzynki Głosu przy naszej redakcji. Można też przysłać go mailowo. Wypełniony czytelnie kupon musi być też czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia. Przyjmujemy także zgłoszenia SMS-ami.

Jak zgłaszać kandydatów za pomocą SMS-a

Kandydatów do tytułu w każdej kategorii można również zgłaszać wysyłając (do 4 marca do godz. 12) na numer telefonu 71466 SMS o treści:

zgłoszenie lekarza GS.LEKARZ imię i nazwisko kandydata, specjalność, Miasto, Nazwa placówki, z którą jest związany Przykład: GS.LEKARZ Jan Kowalski, stomatolog, Szczecin, Szpital Miejski

zgłoszenie pielęgniarki lub położnej GS.PIEL imię i nazwisko kandydatki, Miasto, Nazwa placówki, z którą jest związana Przykład: GS.PIEL Anna Kowalska, Szczecin, Szpital Miejski

zgłoszenie placówki medycznej GS.PLMED nazwa placówki, Miasto Przykład: GS.PLMED Prom, Szczecin zgłoszenie apteki GS.APTEKA nazwa apteki, Miasto Przykład: GS.APTEKA Pigułka, Nowogard

Koszt wysłania SMS-a o treści do 160 znaków ze zgłoszeniem uczestnika plebiscytu wynosi
1,23 zł z VAT. Każdy z Was ma prawo zgłosić dowolną liczbę kandydatów do plebiscytu.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński