Piłkarska sobota: pogoń Floty i pogrom Błękitnych

PAZZaktualizowano
Dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka - to dotychczasowy dorobek naszych zespołów w sobotnich meczach I i III ligi. W IV lidze bez niespodzianek.

Dramatyczny przebieg miał mecz Floty Świnoujście z Zawiszą w Bydgoszczy. Po 42. minutach spotkania gospodarze prowadzili 2:0 i zanosiło się na 8. kolejny mecz Wyspiarzy bez zwycięstwa. Wygrać niestety się nie udało, ale przynajmniej waleczny zespół trenera Krzysztof Pawlaka urwał punkt w 93 minucie meczu! Bohaterem ostatniej akcji został sprowadzony zimą napastnik Wojciech Okińczyc, w poprzedniej rundzie niechciany w ... Zawiszy. Wcześniej, w 66. minucie kontaktową bramkę zdobył inny nowy snajper Floty - Bułgar Weselin Marczew.

Spośród naszych trzecioligowców najlepiej zaprezentowali się Błękitni Stargard, którzy na własnym boisku rozgromili Gryf Słupsk 4:0. Ta wygrana, pozwoliła po słabym początku wiosny odskoczyć nieco stargardzianom od strefy spadkowej, do której zaczęli się niebezpiecznie zbliżać, po siedmiu meczach bez zwycięstwa.

Swój mecz wygrał też Chemik Police, 3 punkty w meczy z Gryfem Tczew dało trafienie Piotra Grabarczyka w 72. minucie.

Dąb Dębno przez pół meczu prowadził u siebie z Drawą Drawsko 1:0, ale zwycięstwo stracił w 90. minucie, po trafieniu Grzegorza Wawreńczuka. Dla Dębu, po raz piąty w trzecim wiosennym meczu trafił Łukasz Dłubis.

Zmiana trenera i połowy składu niewiele na razie dała Pogoni Barlinek. Ten zespół w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze bramki. Tym razem Pogoń uległa u siebie Cartusi Kartuzy 0:1.

W meczach IV ligi wygrywali faworyci. Skromnie w derbach wybrzeża z Regą Trzebiatów wygrała niezła ostatnio Vineta Wolin. 1:0 wygrał też prowadzący w tabeli Energetyk Gryfino, który pokonał u siebie Gryf Kamień Pomorski.