Piłkarska sobota: Pierwsza porażka Młodej Pogoni

Błażej Radler (żółta koszulka) nie pomógł zespołowi rezerw Pogoni uniknąć porażki w starciu z imienniczką z Barlinka. Andrzej Szkocki
Nie najlepiej zaczął się weekend dla Pogoni Szczecin. Porażki poniósł zespół rezerw w III lidze oraz drużyna występująca w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Młoda Ekstraklasa

Pogoń przegrała z Lechem Poznań 1:3. Jedyną bramkę dla szczecinian zdobył w 51. minucie Szymon Kapelusz, który wykorzystał dobre podanie od Tobiasza Stąprocia. Był to gol kontaktowy, bowiem do przerwy prowadził Lech 2:0 po dwóch golach Patryka Wolskiego w 20. i 29. minucie. Trzecią bramkę dołożył w 76. minucie Adam Gajda.

Dokończenie kolejki w niedzielę i poniedziałek, jednak bez względu na inne rezultaty Pogoń utrzyma prowadzenie w tabeli.

III liga

Przegrał też zespół rezerw Pogoni Szczecin. Niespodziewanie szczeciński zespół przegrał u siebie z Pogonią Barlinek 0:1. Portowcy mają pretensje do arbitra, że wypaczył wynik spotkania. W 53. minucie podyktował rzut karny po faulu Błażeja Radlera, a następnie wyrzucił z boiska Mateusza Sobolczyka za drugą żółtą kartkę. Wygrana Pogoni Barlinek pozwoliła tej ekipie wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli, przynajmniej do niedzielnego meczu Kotwicy Kołobrzeg,

Zwycięstwo odnieśli także Błękitni Stargard. Dzięki zwycięstwu nad Koralem Dębnica 3:1 mają 10 punktów, czyli tyle samo co Pogoń Barlinek, Gwardia Koszalin i Kotwica Kołobrzeg.

Dotkliwej porażki w Trójmieście doznali piłkarze Dębu Dębno, którzy ulegli Bałtykowi Gdynia aż 0:4. Bezbramkowym remisem zakończył się derbowy pojedynek między Chemikiem Police a Energetykiem Gryfino.

Polonia Gdańsk - Drawa Drawsko Pom. 0:3
Gryf Słupsk - Lechia II Gdańsk (przerwany w 55. minucie z powodu złych warunków atmosferycznych)
Arka II Gdynia - Kotwica Kołobrzeg (w niedzielę)

IV liga

Uwagę zwracają zwycięstwa po 5:1 Leśnika z Arkonią oraz Bałtyku Koszalin z Kluczevią Stargard. Trwa koszmarna passa Iny Goleniów - w tym sezonie zespół jeszcze nie zdobył punktu! W meczu między dwoma kandydatami do awansu, lepsza okazała się Stal Szczecin, która pokonała 2:1 Sarmatę Dobra,