Pierwsza dwucyfrówka Futsal Szczecin na koniec rundy [ZDJĘCIA]

Łukasz Kubicki ustrzelił hat-tricka w meczu z TAF.
Łukasz Kubicki ustrzelił hat-tricka w meczu z TAF. Andrzej Szkocki
W 11. kolejce I ligi, Futsal Szczecin nie pozostawił złudzeń ekipie TAF Toruń, wygrywając 10:2. Hat-trickami popisali się Łukasz Kubicki oraz Karol Ława.

Outisider tabeli, ekipa z Torunia, przyjechała do Szczecina z małym poślizgiem i w niepełnym składzie. Goście jednak dość szybko wyszli na parkiet, przeprowadzili krótką rozgrzewkę i można było zaczynać zawody w ostatniej jesiennej kolejce.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem, ale zaczęli potwierdzać to dopiero po 10 minutach. Co ciekawe, w tym spotkaniu trener Roman Smirnov najpierw wystawił polską czwórkę w polu, a następnie tę złożoną z zawodników zza granicy. Wynik meczu otworzył w 9. minucie kapitan szczecinian, Łukasz Kubicki. Mateusz Gepert ładnie powalczył o piłkę przy linii końcowej, ograł rywala i dograł przed bramkę do Kubickiego. Na 2:0 trafił Igor Bakishau, a na 3:0 po dwójkowej akcji i asyście Karola Ławy ponownie Kubicki. Nie minęła minuta, a gospodarze prowadzili już 4:0 po mocnym strzale Ławy.

Stało się jasnym, że gościom będzie bardzo trudno wywieźć dobry wynik, ale starali się jak mogli i ostatecznie dwa gole do siatki gospodarzy wbili. Futsal zakończył ofensywne popisy na 10 golach strzelonych, dwóch hat-trickach i dwóch dubletach. Taka postawa w ataku musi cieszyć kibiców. To pierwsza dwucyfrowa zdobycz szczecinian w tym sezonie. Ława z 14 golami na koncie awansował na 5. miejsce w klasyfikacji snajperów.

Po ostatniej jesiennej kolejce Futsal Szczecin jest na 5. miejscu w grupie północnej I ligi. Ma jednak szansę na wyższą lokatę przed końcem roku, bowiem do rozegrania ma jeszcze zaległy wyjazdowy mecz Bonito Helios Białystok (10 grudnia, godz. 13).

Futsal Szczecin - TAF Toruń 10:2 (5:1)
Bramki: Kubicki 3 (9, 14, 19), Bakishau 2 (11, 40), Ława 3 (14, 32, 36), Ivanenko 2 (30, 40) - Zimmermann (20), Rybitski (39-samobójcza).
Futsal: Janukiewicz, Rudziński, Kęmpiński - Kubicki, Ława, Gepert, Sobinek, Rybitski, Pankratij, Krutin, Bakishau, Ivanenko, Tijewski.
Pozostałe wyniki 11. kolejki: Wenecja Pułtusk - Bonito Helios Białystok 4:3, AZS UG Gdańsk - KKF Konin 5:8, KS Gniezno - Futbalo Białystok 1:3, Futsal Świecie - LZS Bojano 9:1, Team Lębork - Red Devils Chojnice 1:3.