MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pawilon Kobiet na Expo 2020 w Dubaju. Jaką lekcję wyciągnęli politycy i biznesmeni?

OPRAC.:
Anna Bartosiewicz
Anna Bartosiewicz
Pawilon Kobiet na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju spotkał się z dużym zainteresowaniem dostojników państwowych i przedsiębiorców. Odwiedzali go bankowcy i politycy, a także działaczki na rzecz praw kobiet, celebrytki i twórczynie.
Pawilon Kobiet na Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju spotkał się z dużym zainteresowaniem dostojników państwowych i przedsiębiorców. Odwiedzali go bankowcy i politycy, a także działaczki na rzecz praw kobiet, celebrytki i twórczynie. David Gray / Expo 2020 Dubai
Na blisko 200 pawilonów wzniesionych specjalnie na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju jeden z nich został zadedykowany wyłącznie kobietom. Na wystawach wewnątrz budynku przedstawiono liczne sylwetki osób zasłużonych w walce o równość płci, które warto znać bez względu na szerokość geograficzną. Przedstawiamy zdjęcia Pawilonu Kobiet oraz wyjaśniamy przesłanie ekspozycji.

Kiedy kobiety dobrze prosperują – ludzkość rozkwita

Światowa Wystawa Expo odbywa się od 1851 roku. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie. Po raz pierwszy w historii to prestiżowe wydarzenie zorganizowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas Expo 2020 w Dubaju zaprezentowano blisko 200 pawilonów narodowych, w tym jeden Pawilon Kobiet.

Obiekt przygotowano we współpracy z Cartierem – francuskim konglomeratem dóbr luksusowych, który zajmuje się projektowaniem, produkcją, dystrybucją i sprzedażą biżuterii, galanterii skórzanej oraz zegarków. Na kilku kondygnacjach budynku przyciągającego wzrok świecącą fasadą można było oglądać wystawy edukacyjne i multimedialne oraz plansze przybliżające odwiedzającym sytuację kobiet na świecie. Hasło przewodnie wystawy brzmiało „Kiedy kobiety dobrze prosperują – ludzkość rozkwita” (ang. „When women thrive – humanity thrives”).

Przedstawiamy zdjęcia z Pawilonu Kobiet na Expo 2020 w Dubaju!

Kobiety na Expo 2020 w Dubaju

Odwiedzający Pawilon Kobiet mogli dowiedzieć się, jaki jest wkład kobiet w rynek pracy czy rolnictwo, jakie dysproporcje występują w zarobkach oraz jak wygląda walka o prawa kobiet. Co ważne, wystawy wewnątrz pawilonu nie tylko służyły sygnalizowaniu istniejących problemów, ale także pokazywały, jak można rozwiązać je w praktyce.

W tym kontekście zaprezentowano m.in. Saha Global – organizację, która działa na terenach wiejskich w Regionie Północnej Ghany, pomagając przedsiębiorczym kobietom w zakładaniu firm zajmujących się chlorowaniem wody. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Ghany mogą uzyskać dostęp do czystej wody pitnej, a kobiety z regionu – niezależność finansową. Saha Global udało się już założyć 331 takich biznesów.

Na wyższej kondygnacji na widzów czekały wystawy, podczas których można było poznać perspektywę kobiet z różnych części świata. Odwiedzający mieli także możliwość podejrzeć kobiety podczas ich codziennych zajęć i walki o wzmocnienie swojej pozycji w świecie. Wszystko za sprawą wirtualnej rzeczywistości (VR).

Zasłużone kobiety, o których nie każdy pamięta

W Pawilonie Kobiet przypomniano także sylwetki wielkich postaci płci żeńskiej – faraonów, wojowniczek czy astronautek. Walor edukacyjny miała również wystawa obuwia, jakie noszą kobiety w różnych częściach świata. Podświetlone na fioletowo półki z butami przeplatały się z light boxami, z których można było zaczerpnąć wiedzę na temat faktów związanych z nierównością płci. Na tablicach widniały m.in. napisy, z których wynikało, że kobiety poświęcają na nieodpłatną pracę opiekuńczą trzy razy więcej czasu niż mężczyźni (średnio 4,1 godziny dziennie), a także stanowią aż 47% wszystkich pracowników na świecie. Jak głosiły hasła na tablicach, mimo to luka płacowa wynosi aż 16% i tylko jedną firmę na trzy prowadzi kobieta.

Sprawdź, jak wyglądał Pawilon Kobiet na Expo 2020 w Dubaju!

Pawilon Kobiet cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających z całego świata – odwiedzały go twórczynie filmowe, artystki, przedsiębiorczynie, polityczki i oczywiście anonimowe osoby ciekawe tego, jak żyje się kobietom w innych krajach. Na terenie Pawilonu Kobiet odbywały się liczne panele dyskusyjne i działania performatywne, nie wspominając nawet o bogatym programie imprez towarzyszących Expo 2020 w Dubaju, w ramach którego wystąpiły takie sławy jak Christina Aguilera czy Nora Jones.

Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju odbywała się od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku w Dubaju (Zdjednoczone Emiraty Arabskie). Początkowo jej data była zaplanowana na 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku, ale otwarcie przesunięto ze względu na pandemię COVID-19.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pawilon Kobiet na Expo 2020 w Dubaju. Jaką lekcję wyciągnęli politycy i biznesmeni? - Strona Kobiet

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński