Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park 3 Maja jest zrujnowany! - żalą się stargardzianie

Wioletta Mordasiewicz
Modernizacja alejek w parku 3 Maja będzie kosztować nieco ponad 300 tysięcy złotych.  Wykonawca zapewnia, że teren zdegradowany przez ciężki sprzęt zostanie zagospodarowany
Modernizacja alejek w parku 3 Maja będzie kosztować nieco ponad 300 tysięcy złotych. Wykonawca zapewnia, że teren zdegradowany przez ciężki sprzęt zostanie zagospodarowany Wioletta Mordasiewicz
Od kilku tygodni trwa modernizacja alejek w parku 3 Maja. Stargardzianie już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli normalnie po nim spacerować. Przyglądają się robotom i z niepokojem patrzą na to, co się tam dzieje.

- Ten park jest zrujnowany - opowiadają spacerowicze. - Wykonawca pozwala sobie na wjeżdżanie do niego ciężkim sprzętem. A to się odbija na wyglądzie parkowego terenu, który jest totalnie rozjeżdżony.

Pełno rowów

O wygląd parku martwią się też niektórzy radni.

- Czy umowa zawarta z wykonawcą przewiduje wyrównanie terenu i obsianie go trawą po zakończeniu wszystkich robót? - dopytuje władz miasta Wojciech Seredyński. - Tam każdego dnia dochodzi do degradowania parkowych terenów zielonych!

Przebudowa alejek w parku 3 Maja rozpoczęła się w listopadzie. W pierwszym etapie prowadzono prace związane z wymianą nawierzchni alejek. Starą, bitumiczną wywieziono. W jej miejsce jest kładziona nawierzchnia z kostki betonowej. Modernizowana jest główna alejka prowadząca od ulicy Barnima do ulicy Skarbowej i jedna boczna alejka prowadząca do ul. Skarbowej.

Prace objęły też wymianę schodów prowadzących z ul. Barnima do parku. Dla osób niepełnosprawnych będą ułatwienia: Zamontowana będzie barierka i pochylnia.

Obiecują poprawić

Prace w parku 3 Maja prowadzi firma Kris-Bruk.

- Musieliśmy wjeżdżać ciężkim sprzętem na teren tego parku - mówi kierownik robót z firmy Kris-Bruk. - Mieliśmy do przywiezienia 1,5 tysiąca ton materiałów budowlanych. To między innymi ścianki oporowe, betonowa kostka. Potrzebowaliśmy około 200 palet kostki betonowej do wyłożenia na alejkach. Gdybyśmy chcieli stawiać wywrotki, na przykład na ulicy Wyszyńskiego, to zajęłyby one całą ulicę. Tego nie dało się wwieźć do parku zwykłą taczką.

Grunt jest w parku grząski. Ciężki sprzęt zapada się głęboko robiąc w ziemi wyrwy. Wywrotką wjechać się nie da. Materiał jest wwożony do parku koparko-ładowarką.

- To wszystko zostanie wyrównanie - zapewnia kierownik. - Zrobimy to po zakończeniu wszystkich cięższych robót. Naprawdę nie mieliśmy innych możliwości wykonania tych alejek. Zgodnie z prawem budowlanym musimy przywrócić teren do stanu pierwotnego. I zrobimy to. A teren na wiosnę obsiejemy trawą.

Roboty mają się zakończyć w tym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński