MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Kultury Gminy Wolin. Widziane okiem kultury

Ośrodek Kultury Gminy Wolin
Co roku w ośrodku kultury organizowane są warsztaty edukacyjno-artystyczne. Gospodarze pozyskują na ten cel fundusze unijne na twórczy wypoczynek dzieci i młodzieży, dokłada też gmina. Na zdjęciu zajęcia w ramach ubiegłorocznych półkolonii w okresie ferii zimowych.
Co roku w ośrodku kultury organizowane są warsztaty edukacyjno-artystyczne. Gospodarze pozyskują na ten cel fundusze unijne na twórczy wypoczynek dzieci i młodzieży, dokłada też gmina. Na zdjęciu zajęcia w ramach ubiegłorocznych półkolonii w okresie ferii zimowych. Ośrodek Kultury Gminy Wolin
Ośrodek Kultury z gospodarzami gminy Wolina, klubami i stowarzyszeniami oraz partnerami z Niemiec oferuje wiele atrakcji. Prowadzi warsztaty, rozwija zdolności dzieci i młodzieży, dorosłych, organizuje imprezy.

- Oferta stałych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży z gminy jest urozmaicona. O dorosłych też pamiętamy - zapewnia Ewa Grzybowska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Wolin.

- Oferujemy zajęcia z malarstwa, grafiki i rysunku, nauki gry na pianinie, gitarze i instrumentach perkusyjnych. Można uczyć się indywidualnie gry na perkusji oraz uczestniczyć w zajęciach grupowych w ramach Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej. Nasi instruktorzy prowadzą zajęcia wokalne w ramach dziecięcego zespołu "Wiolinki" oraz zespołu "Wolinianki". Uczymy wykonywania witraży metodą Tiffaniego.

Z zajęć w ośrodku kultury korzysta około 100 osób w wieku od 4 do 70 lat. W okresie wakacji oraz ferii zimowych ośrodek organizuje czas wolny dzieciom i młodzieży. Pozyskuje na ten cel fundusze unijne, działania placówki wspiera gmina, ale też różne fundacje, instytucje.

- W okresach kanikuły, latem i zimą prowadzimy warsztaty aktorskie, wokalne, plastyczne, zajęcia edukacji międzykulturowej - dodaje dyrektorka. - W ten sposób popularyzujemy wiedzę o kulturach i społeczeństwach świata, zapoznajemy z polską tradycją.

Zajęcia obejmują edukację ekologiczną, podczas której np. uczestnicy sami tworzą bloga, na którym poruszają tematy ściśle związane z ekologią. Warto też wymienić warsztaty ze znanymi instrumentalistami z Polski. Zajęcia prowadzą profesjonaliści: muzycy, aktorzy, pracownicy teatrów, stowarzyszeń artystycznych.
Kadra ośrodka:
- Daniel Strzelczyk - instruktor malarstwa, rysunku i grafiki, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się, rysunkiem, ilustracją, plakatem, malarstwem.

- Żaneta Kazimierska - absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Galerii Witrażu w Łodzi i Akademii Umiejętności "Tradycja". Prowadzi zajęcia z witrażownictwa (witraże wykonywane są metodą Tiffany)

- Urszula Traczyk - absolwentka Katedry Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi naukę gry na pianinie, zajęcia wokalne.

- Tomasz Kubik - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, perkusista zespołu Orient Blues Express i zespołu Pogodno Indios Brawos - prowadzi naukę gry na perkusji i zajęcia w ramach Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej

- Józef Romanowski - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, zajmuje się edukacją muzyczną, od pięciu lat prowadzi Chór Julin.

- Piotr Zienkiewicz - stylistafryzjer z wykształcenia, z zamiłowania gitarzysta- gitara basowa- prowadzi naukę gry na gitarze.

- Piotr Lesiński - szkoła muzyczna w stopniu podstawowym, w klasie instrumenty klawiszowe - prowadzi zespół wokalny Wolinianki.

- Jarosław Mielcarek - absolwent średniej szkoły muzycznej w Zielonej Górze, autor kilku płyt, tworzy muzykę alternatywną, ilustracyjno-refleksyjną. Nawiązuje do źródeł różnych kultur wykorzystując dźwięki natury - prowadzi naukę gry na pianinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński