ORLEN OIL i Bartosz Zmarzlik – sukces mierzony na wielu polach – sportowym, biznesowym i naukowym

Materiał informacyjny ORLEN OIL

Bartosz Zmarzlik, czterokrotny indywidualny Mistrz Świata na żużlu dzięki współpracy z ORLEN OIL pokazuje jak z pożytkiem można łączyć biznes, sport i naukę. Efektem tej współpracy jest bowiem nie tylko unikatowy produkt Grupy ORLEN – syntetyczny olej do silników motocykli żużlowych PLATINUM RIDER SPEEDWAY, ale także setki młodych mechaników przeszkolonych w ramach Akademii Młodego Mechanika.

Polski „żużel” od lat może pochwalić się wieloma sukcesami i znanymi, światowymi nazwiskami tej bardzo trudnej dyscypliny sportu motorowego. Od lat jednak nie mieliśmy talentu takiego formatu jak Bartosz Zmarzlik, obecnie już czterokrotny, indywidualny Mistrz Świata na żużlu. Ten sezon był dla naszego mistrza i zawodnika ORLEN Team szczególnie udany.

Oprócz czwartego tytułu mistrza świata, Zmarzlik po raz trzeci został także indywidualnym mistrzem Polski, a drużynowo wraz z nowym klubem Platinum Motor Lublin zdobył złoto w PGE Ekstralidze i złoto drużynowych mistrzostw Europy.

Zmarzlik jest już zresztą rekordzistą, jeśli chodzi o najmłodszego zwycięzcę pojedynczych zawodów z cyklu Grand Prix. Gdy w 2014 wygrywał w Gorzowie z tzw. „dziką kartą”, miał zaledwie trochę ponad 19 lat. Dziś, jeszcze przed „trzydziestką” może pochwalić się wieloma zwycięstwami, spośród których, cztery mistrzostwa świata są najważniejsze.

Ale talent i umiejętności Zmarzlika są z powodzeniem wykorzystywane także w połączeniu sportu i biznesu, a współpraca żużlowca z największym sponsorem polskiego sportu nie ogranicza się jednak wyłącznie do działań na polu promocyjnym i marketingowym.

Zaangażowanie Bartosza Zmarzlika było niezwykle ważne podczas tworzenia i udoskonalania nowego produktu – oleju PLATINUM RIDER SPEEDWAY, czyli oleju stworzonego specjalnie do silników motocykli żużlowych. To pierwszy tego typu produkt w ofercie koncernu, który jako pierwszy w sportowych realiach sprawdził mistrz świata na żużlu.

Nowy PLATINUM RIDER SPEEDWAY to w pełni syntetyczny olej opracowany specjalnie dla silników wyczynowych. Przeznaczony jest do smarowania i ochrony wysoko obciążonych sportowych silników czterosuwowych, w tym przede wszystkim motocykli żużlowych.

Dzięki unikatowej formule HTS (High Temperature Stability), olej ten umożliwia maksymalne wykorzystanie mocy silnika przy zachowaniu idealnych właściwości wytrzymałościowych filmu smarnego. Olej zapewnia optymalną ochronę wszystkich elementów silnika w warunkach dużych obciążeń, ekstremalnych prędkości obrotowych i wysokich temperatur, jakie występują podczas wyścigów żużlowych, co potwierdzili eksperci z ORLEN OIL oraz tuner motocykla Zmarzlika, który osobiście dokonał oględzin silnika i jego wnętrza bezpośrednio po wykonanych testach torowych.

Jednak nasz utytułowany żużlowiec wspiera swoim doświadczeniem także młodych mechaników. Będąc ambasadorem ORLEN OIL, Zmarzlik osobiście edukował, wspierał, ale także i egzaminował uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – zawodów przeznaczonych dla młodych adeptów tej trudnej profesji.

Akademia Młodego Mechanika i Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, to projekty skierowane w celu lepszej edukacji młodzieży i możliwości podglądania w pracy najlepszych w branży mechaników. A tak znany sportowiec jak Bartosz Zmarzlik z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem.

- Dobry mechanik w motorsporcie to skarb - stwierdził sam Bartosz Zmarzlik. Doceniając w ten sposób wkład mechaników w przygotowanie jego sprzętu do zawodów.

Zresztą kategoria „Młody Mechanik Motocyklowy” pojawiła się właśnie ze względu na sukcesy żużlowca na torach i jego zaangażowanie w ten projekt.

Akademia Młodego Mechanika – projekt skierowany do młodzieży uczącej się w szkołach mechanicznych i zawodowych, wspólnie z ORLEN OIL zorganizowała ostatnio na stadionie żużlowym w Lublinie szkolenie połączone z wręczeniem nagród uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie, którzy wygrali Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

Nieprzypadkowo na miejsce szkolenia wybrano właśnie żużlowy stadion. Uczniowie oprócz rywalizacji w konkursie, mogli także zwiedzić park maszyn żużlowców Platinum Motor Lublin oraz spotkać się z aktualnym mistrzem świata w tej dyscyplinie – Bartoszem Zmarzlikiem i jego zespołem.

Oprócz naszego mistrza swoją wiedzą, doświadczeniem, ale również przeżyciami na torze dzielili się Jarosław Hampel oraz Mateusz Cierniak. Dla wielu młodych mechaników była to pierwsza okazja spotkania z żużlowcami, poznania budowy motocykla żużlowego, a także podglądania zawodników „na żywo”.

Takie szkolenie bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci ich uczestników.

- Zaangażowaliśmy się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, ponieważ wspieramy uczniów szkół mechanicznych i zawodowych. Chcemy, żeby weszli na rynek pracy z dużą wiedzą i bardzo dobrą znajomością naszych produktów – podkreśla Anita Wierciak-Kaperek, dyrektor biura marketingu Orlen Oil.

- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym projektem i widzimy większe zaangażowanie uczniów. Chcemy jeszcze bardziej im pomóc i z tego powodu organizujemy spotkania i szkolenia – dodaje Anita Wierciak-Kaperek.

Jak zatem widać, sukces naszego czołowego sportowca nie ogranicza się tylko i wyłącznie do żużlowych torów. Jego wiedza i doświadczenie z powodzeniem jest wykorzystywane między innymi do tworzenia nowych olejów silnikowych czy szkolenia młodych adeptów auto i moto mechaniki. Wykorzystanie tego potencjału jest możliwe tylko dzięki współpracy z takimi partnerami jak ORLEN i ORLEN OIL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ORLEN OIL i Bartosz Zmarzlik – sukces mierzony na wielu polach – sportowym, biznesowym i naukowym - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński