Olimpia Szczecin pokonała beniaminka. Pierwsza wygrana, pierwsze punkty

Facebook MKS Olimpia Szczecin
Do 4. kolejki nowego sezonu Ekstraligi musiały czekać zawodniczki Olimpii Szczecin na pierwsze punkty. Pokonały u siebie beniaminka ekstraligi, ROW Rybnik 2:1.

Fatalnie zaczął się sezon 2020/21 dla piłkarek Olimpii. Przegrały trzy pierwsze mecz i miały bilans bramkowy 0:12. Na szczęście weekendowy pojedynek potoczył się już po myśli trenera Adama Gołubowskiego.

Jego zawodniczki w pierwszej połowie strzeliły dwa premierowe gole. Najpierw do siatki przyjezdnych z Rybnika trafiła Julia Brzozowska, a następnie Paulina Oleksiak. Rywalki w tej połowie odpowiedziały golem Edyty Botor z rzutu karnego.

W drugiej połowie gole już nie padły, choć sytuacji nie brakowało. W następnej kolejce Olimpia gra na boisku wicelidera, UKS SMS Łódź. Olimpia Szczecin zajmuje 10. miejsce i jest tuż nad strefą spadkową.

Olimpia Szczecin - ROW Rybnik 2:1 (2:1)
Bramki: Brzozowska (19), Oleksiak (27) - Botor (39-karny).
Olimpia: Piątek - Brodzik, Witczak (62 Oleszkiewicz, 80 Lipiejko), Grosicka (90 Shahbazyan), Szymaszek, Bissong, Bińkowska (87 Szerszeń), Brzozowska, Radochońska, Kędzierska, Oleksiak (62 Surmiak).
Pozostałe wyniki 4. kolejki: Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:1, GKS Katowice - AZS UJ Kraków 2:0, KKP Bydgoszcz - UKS SMS Łódź 0:1, Rolnik Biedrzychowice - Medyk Konin 0:6, Czarni Sosnowiec - APLG Gdańsk 5:0.