Olimpia Szczecin musi popracować nad defensywą

Sebastian Szczytkowski
Olimpia Szczecin (jasne stroje) zaczęła sezon od dwóch porażek.
Olimpia Szczecin (jasne stroje) zaczęła sezon od dwóch porażek. Andrzej Szkocki
Olimpia Szczecin przegrała 0:6 z UKS SMS Łódź. Drużyna Natalii Niewolnej zdążyła już stracić 11 bramek w dwóch kolejkach.

Na razie żaden klub w Ekstralidze nie broni gorzej niż Olimpia Szczecin. Po pięciu golach w meczu z AZS PWSZ Wałbrzych drużyna Natalii Niewolnej straciła sześć bramek w Łodzi. Kanonada UKS SMS od stanu 2:0 do 6:0 nastąpiła po przerwie. Olimpijki nie były już w stanie przeciwstawiać się rywalkom w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostała już w 31. minucie Weronika Szymaszek.

Najwięcej do powiedzenia na boisku miała Martyna Wiankowska, która oddała trzy strzały do bramki Olimpii.

Niewiele wniosły do gry szczecinianek roszady w drugiej linii. Kolejne zmiany zostały dokonane po przerwie, a drugą szansę w Ekstralidze dostała Kornelia Grosicka.

Kolejnym rywalem Olimpijek będzie Górnik Łęczna, który marzy o odebraniu mistrzostwa kraju Medykowi Konin. Szczecinianki staną więc ponownie przed trudnym zadaniem.

UKS SMS Łódź - Olimpia Szczecin 6:0 (2:0)
Bramki: Wiankowska 3 (9, 70, 76), Salamon (22), Karczewska (72), Osińska (88)
Olimpia: Niesterowicz - Oleszkiewicz (46 Grosicka), Preś, Szymaszek, Niewolna, Fil (63 Szymańska), Janik, Lachman, Michalczyk, Trzcińska (55 Sudyk), Ratajczyk.
Czerwona kartka: Szymaszek (Olimpia, 31, druga żółta)

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Górnik Łęczna - AZS PSW Biała Podlaska 4:0, AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0:2, Mitech Żywiec - Sportowa Czwórka Radom 1:2, AZS Wrocław - Unifreeze Górzno 8:0, AZS PWSZ Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 0:0.

Ranking FIFA nie ma znaczenia? Wręcz przeciwnie!