Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolska konferencja dla szkół

bs, 26 października 2006 r.
Dziś w Warszawie nauczyciele ze szkół, które włączyły się do naszej kampanii "Szkoła bez przemocy" spotkają się na specjalnie dla nich zorganizowanej konferencji połączonej z warsztatami.

Na spotkaniu przedstawione zostaną wyniki badań Centrum Badania Opinii Społecznej, których celem była wszechstronna diagnoza zjawiska przemocy w szkołach oraz efekty kampanii i wynikające z niej dobre praktyki.

Panel dyskusyjny

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w panelu dyskusyjnym: Przemoc w szkole - źródła i konsekwencje społeczne, skuteczne metody przeciwdziałania. A specjalistami, którzy zobowiązali się pomóc nauczycielom w ich szkolnych problemach będą: prof. dr hab. Adam Frączek - psycholog, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, członek Komitetu Nauk Psychologicznych PAN, prof. dr hab. Janusz Czapiński - psycholog społeczny, pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Krystyna Starczewska - polonistka, filozof, dyrektorka Gimnazjum Społecznego nr 20 w Warszawie, dr Krystyna Kmiecik-Baran - psycholog, pracownik Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, dr Anna Giza-Poleszczuk - socjolog, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Ewa Czemierowska - psycholog, Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki Szkolnej "Spójrz Inaczej".

Co będą robić na warsztatach

Nauczyciele i specjaliści podczas warsztatów zajmą się problemem rozwiązywania konfliktów w szkole, sposobami pracy z nadpobudliwym dzieckiem. Nauczą się mediacji w stanie kryzysu w szkole, standardów budowania programów profilaktycznych, a także jak pracować ze sprawcą przemocy w szkole, co to jest przemoc psychiczna i werbalna, a nawet co to jest i jak sobie radzić z przemocą w internecie.

138 szkół z zachodniopomorskiego

Organizatorami konferencji są Grupy Wydawnicze Polskapresse i Orkla Press Polska, wydawcy dzienników regionalnych oraz Fundacja Grupy TP. Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Z naszego województwa w kampanii bierze udział 138 szkół. Z całego kraju napłynęło 2813 zgłoszeń od szkół, to niemal 10 proc. wszystkich w Polsce. Najwięcej szkół, bo aż 475, zgłosiło się z województwa śląskiego.

Szkoły, które przystąpiły do kampanii będą wspierane doradztwem i materiałami metodycznymi, otrzymają broszurę dla nauczycieli "Jak sobie radzić z przemocą w szkole?", plakaty z kodeksem "Szkoły bez przemocy", naklejkę na drzwi informującą o tym, że szkoła bierze udział w kampanii oraz będą mogły wziąć udział w konkursach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński