Od soboty Żołnierska będzie zamknięta. Zmiany w kursach autobusów (wideo)

Paulina Targaszewska
Część prac już wykonano. Po ukończeniu remontu torowisko będzie przystosowane do ruchu nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów.
Część prac już wykonano. Po ukończeniu remontu torowisko będzie przystosowane do ruchu nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Fot. Marcin Bielecki
Udostępnij:
Od soboty zostanie zamknięty odcinek ul. Żołnierskiej w Szczecinie, łączący ul. Klonowica z ul. Szeroką. Zmiany potrwają około miesiąca.

Remont torowiska przy ul. Żołnierskiej rozpoczął się w listopadzie zeszłego roku. Od 6 marca robotnicy przystąpią do kolejnego etapu prac. Będzie on polegał na przebudowie pętli tramwajowej Krzekowo i układu torowego, który znajduje się w jej pobliżu. W związku z tym, wstrzymany zostanie ruch samochodowy w rejonie pętli na ul. Żołnierskiej, od ul. Klonowica do ul. Szerokiej. W związku z tym zmienią się trasy autobusów, które tamtędy kursują.

Linia nr 60 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na trasie: Stocznia Szczecińska - Unii Lubelskiej - Klonowica - Krzekowo - Żołnierska - Reduty Ordona - Łukasińskiego -Taczaka i dalej swoją stałą trasą do pętli Cukrowa. Powrót odbywał się będzie trasą: Cukrowa - Taczaka - Łukasińskiego - Czorsztyńska - Wernyhory - Unii Lubelskiej i dalej stałą trasą do pętli Stocznia Szczecińska.

Linia nr 74 będzie kursować wg skorygowanego normalnego rozkładu jazdy na trasie: Bezrzecze - Szafera - Zawadzkiego - Klonowica - Wernyhory - Łukasińskiego do pętli przy Zakładach Piekarniczych lub pętli Łukasińskiego Ogrody. Odjazdy z przystanków na stałej trasie pozostają bez zmian.

Linia nr 75 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na skróconej trasie: Dworzec Główny - Zawadzkiego - Benesza - Romera (przystanek końcowy przy skrzyżowaniu z ul. Szafera). Powrót trasą: Szafera - Zawadzkiego i dalej do Dworca Głównego. Odjazdy z przystanku krańcowego Romera realizowane będą z 2-minutowym opóźnieniem w stosunku do odjazdów z Krzekowa.

Linia nr 521 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na skróconej trasie (analogicznie do linii nr 75): Dworzec Główny - Zawadzkiego - Benesza - Romera (przystanek końcowy przy skrzyżowaniu z ul. Szafera). Powrót trasą: Szafera - Zawadzkiego i dalej do Dworca Głównego.

Linia nr 525 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na skróconej trasie: Wiszesława - Klonowica Zajezdnia.

Linia nr 527 będzie kursować wg skorygowanego normalnego rozkładu jazdy na trasie: Dworzec Główny - Wernyhory - Klonowica - Zawadzkiego - Szafera - Modra - Bezrzecze. Dotychczasowe kursy z i do pętli Krzekowo realizowane będą na skróconej trasie z i do przystanku Klonowica Zajezdnia. Kursy w relacji Klonowica Zajezdnia - Bezrzecze rozpoczynać się będą o 1 min. wcześniej i kończyć o 1 min. później w stosunku do odjazdów i przyjazdów na Krzekowo.

Linia nr 529 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na trasie: Plac Rodła - Mickiewicza - Żołnierska - Krzekowo - Klonowica Zajezdnia i dalej do przystanku końcowego Głębokie Jaworowa. Powrót następował będzie tą samą trasą. Kursy realizowane na skróconej trasie do Krzekowa zakończone zostaną na przystanku Klonowica Zajezdnia; odjazdy i przyjazdy wg godzin dla przystanku Krzekowo.

Linia nr 531 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy na skróconej trasie: Osiedle Bukowe - Klonowica Zajezdnia.

Linia nr 807 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy, przy czym:
- dotychczasowe kursy do Krzekowa wykonywane będą na skróconej trasie do przystanku Żołnierska;
- dotychczasowe kursy z Krzekowa wykonywane będą na skróconej trasie od przystanku Żołnierska, z wyjątkiem kursów wyjazdowych, dla których przystankiem początkowym będzie nowouruchomiony przystanek Klonowica Zajezdnia wspólny z linią 60.

Zasady korzystania z biletów okresowych na 1 linię

1. Bilety okresowe na 1 linię obowiązują na zmienionych trasach tych linii, jak również na innych liniach pokrywających się z przebiegiem ich nowych tras.

2. Bilety okresowe na linię nr 74 uprawniają do przejazdu:
- linią nr 60 na odcinku pomiędzy przystankami Klonowica Zajezdnia - Krzekowo;
- linią nr 75 na odcinku pomiędzy przystankami Romera - Klonowica Zajezdnia (w obu kierunkach);
- linią nr 807 na odcinku pomiędzy przystankami Wernyhory - Żołnierska (- Krzekowo).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewelinka
Ale fajnie znowu mam 75 pod domem ^^
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie