Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa wiedza, nowy wygląd, nowa praca. Finał programu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Anna Folkman
Anna Folkman
Najpierw skończyli kursy zawodowe, potem spotykali ze specjalistami a na końcu przyszedł czas na wygląd. Nowe ubrania, fryzura, makijaż i profesjonalne zdjęcie do CV w połączeniu ze zdobytą wiedzą, mają pomóc osobom niepełnosprawnym wrócić na rynek pracy. Właśnie dobiega końca roczny "Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych", który realizowała Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Projekt skierowany był do 60 osób w wieku powyżej 18 lat, zamieszkujących województwo zachodniopomorskie, niepełnosprawnych zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym lub chcących podnieść poziom zatrudnienia. W projekcie ostatecznie wzięły udział 33 kobiety i 27 mężczyzn.

- Uczestnicy otrzymali wsparcie psychologów, doradców zawodowych, dietetyków, rehabilitację - wymienia Daria Ptaszyńska z Izby Rzemieślniczej. - Część osób była kierowana na szkolenia a później staż. Były to kursy komputerowe, florystyczne, kucharskie czy na masażystę.

- Ja wybrałam szkolenie dotyczące opieki nad osobami starszymi - przyznaje pani Sonia, jedna z najstarszych uczestniczek programu. - Kiedyś byłam chemiczką, od 30 lat jestem na emeryturze. Chcę być nadal potrzebna i czuję się na siłach, by opiekować się osobami starszymi, ale młodszymi ode mnie.

Praca za granicą a emerytura: Sprawdź, po ilu latach pracy n...

Pani Sylwia to 40-latka, niedawno urodziła dziecko.

- Mam drugi stopień niepełnosprawności i potrójne wyższe wykształcenie - mówi. - Młodej mamie nie jest jednak łatwo wrócić do pracy. Wierzę, że uczestnictwo w programie i zmiana wizerunku pomogą mi znów być aktywną.

Stylizacją uczestników zajęła się Agnieszka Ogrodniczak, wizażystka i stylistka fryzur. Razem z uczestnikami dobierała stroje, fryzury i makijaż. Metamorfozę przeprowadzono w salonie L’ Or

"Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych" jest realizowany przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Partnera projektu GOS Polska Sp. z o.o. Celem projektu jest podniesienie aktywizacji społeczno - zawodowej 60 osób niepełnosprawnych, które są zagrożone ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, podniesienie poziomu zatrudnienia i aktywności społecznej w terminie 1 września 2018 30 listopada 2019r.

Według raportu firmy Trenkwalder "Rynek pracy oczami pracodawców" w najbliższych latach na polskim rynku może zabraknąć kilka milionów pracowników. Już teraz wiele firm ma spory problem, by znaleźć odpowiednich pracowników. Brakuje rąk do pracy oraz osób o wąskich kompetencjach i wysokich kwalifikacjach. Sprawdź na które stanowiska najtrudniej jest znaleźć pracowników. Źródło: Kodilla.com

10 najtrudniejszych do obsadzenia stanowisk. W tych branżach...

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński