Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa siedziba laboratorium szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. To kolejna inwestycja placówki [ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Badania są już wykonywane w nowej siedzibie, na czwartym piętrze budynku "M" (od kilku lat na parterze mieści się Ośrodek Dializ)
Badania są już wykonywane w nowej siedzibie, na czwartym piętrze budynku "M" (od kilku lat na parterze mieści się Ośrodek Dializ) Bogna Bartkiewicz
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej szpitala na szczecińskich Pomorzanach funkcjonuje już w nowej lokalizacji - w budynku "M". Są tu większe sale, komfortowe warunki pracy w halach diagnostycznych, nowy sprzęt, a także wygodne przestrzenie dla pacjentów.

Badania są już wykonywane w nowej siedzibie, na czwartym piętrze budynku "M" (od kilku lat na parterze mieści się Ośrodek Dializ). Tam kierowani są pacjenci do rejestracji i do punktu pobrań. Wejście do laboratorium prowadzi od ul. Szpitalnej: wejściem głównym, klatką A - przy kontenerze z tomografem komputerowym.

- Prosimy, by do laboratorium nie kierować się przez cały teren szpitala, tylko wybierać od razu wejście od ul. Szpitalnej - mówi Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa USK-2.

Jeśli jednak ktoś już znajdzie się na terenie szpitala, wówczas powinien dojść do budynku "M" przez budynek "W" (siedziba klinik kardiologii i kardiochirurgii) - holem na parterze przechodzimy przez łącznik na zewnątrz i kierujemy się do wejścia głównego budynku "M" (od ul. Szpitalnej).

Prace inwestycyjne dotyczące zagospodarowania nowych pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej rozpoczęły się w lipcu ub. roku. Oprócz Laboratorium Centralnego ZDL nowe przestrzenie uzyskały pracownie: HLA, Immunologii oraz odrębna jednostka: Pracownia Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu: ponad 12 mln zł.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie, jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w regionie. Wyposażone jest w wysoko specjalistyczny sprzęt, pozwalający wykonać nie tylko badania podstawowe (np. hematologiczne i biochemiczne), ale także te bardziej skomplikowane, jak choćby immunologiczne, które nie są tak powszechnie ogólnodostępne, a pozwalają wykryć m.in. choroby autoimmunologiczne, tj. z autoagresji – np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń układowy, układowe zapalenia naczyń, czy inne. A także boreliozę lub mononukleozę.

W ZDL UCK-2 pracuje ponad 40 osób. Wykonują badania całą dobę, siedem dni w tygodniu – to około 120 000 badań rocznie.

Wszystkie dane kontaktowe, opisy badań i wskazówki jak się do nich przygotować publikowane są na stronie www.usk2.szczecin.pl w zakładce Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Wyniki pacjenci mogą pobrać elektronicznie. Płatność za badania komercyjne możliwa jest także kartą.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński