MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie da się pracować w Książnicy Stargardzkiej

Grzegorz Drążek
Czytelnicy muszą liczyć się z tym, że przez jakiś czas po godzinie 15 drzwi do Książnicy Stargardzkiej będą zamknięte.
Czytelnicy muszą liczyć się z tym, że przez jakiś czas po godzinie 15 drzwi do Książnicy Stargardzkiej będą zamknięte. Grzegorz Drążek
Godziny otwarcia Książnicy Stargardzkiej zostały skrócone. Wszystko przez pogodę. Wysoka temperatura nie pozwala bibliotekarzom normalnie pracować. Montaż klimatyzacji w budynku jest tylko w planach.

Utrzymujące się wysokie temperatury zmusiły dyrektora Książnicy Stargardzkiej do podjęcia decyzji o skróceniu czasu pracy bibliotekarzy. Książnica przy ulicy Mieszka I jest teraz otwarta, tak jak dotychczas od godziny 10, ale nie do godz. 17, a do 15. Ta zmiana dotyczy wszystkich działów.

- Upał, który doskwiera od dwóch tygodni dał się wszystkim pracownikom książnicy mocno we znaki - mówi Krzysztof Kopacki, dyrektor Książnicy Stargardzkiej. - Wiatraki nic nie dają, podobnie jak otwieranie okien. Jesteśmy usytuowani tak, że niemal przez cały dzień słońce atakuje pomieszczenia od strony ulicy Mieszka I.

Dyrektor książnicy podkreśla, że skrócenie czasu pracy spotkało się ze zrozumieniem mieszkańców, którzy korzystają z oferty Książnicy Stargardzkiej.

- Mieszkańcy niejednokrotnie mówili nam, że w taką pogodę jak teraz ciężko o dłuższy pobyt w książnicy - mówi Krzysztof Kopacki. - Zauważyliśmy, że część czytelników przedłuża okres wypożyczenia książek, bo w taki upał woli nie wychodzić z domu.

Książnica Stargardzka póki co nie doczekała się klimatyzacji. Ta jest planowana, ale dopiero przy okazji modernizacji całego budynku. Inwestycja ta musi jednak czekać na realizację, bo nie udało się na razie zdobyć dofinansowania. Miasto przygotowuje kolejny wniosek. Temat wróci po wakacjach.

W informacji wywieszonej na wejściu do książnicy napisano, że do czasu "normalizacji" warunków atmosferycznych obiekt będzie czynny w godzinach 10-15.

Obejrzyj także odsłonięcie w maju pamiątkowej patery w Książnicy Stargardzkiej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński